Klinika kosmetologii Warszawa » Redukcja zmarszczek – jak skutecznie zatrzymać starzenie się skóry
redukcja zmarszczek Beauty Address

Redukcja zmarszczek – jak skutecznie zatrzymać starzenie się skóry

Proces starzenia się skóry jest zupełnie naturalny i niestety nieunikniony, kiedy się rozpoczyna, pojawiają się tego widoczne efekty w postaci zmarszczek i bruzd. Najczęściej, pierwsze obszary, których ten proces dotyka, to twarz, a w szczególności okolice oczu. Pogłębiają się znacznie zmarszczki mimiczne, a także pojawiają się zupełnie nowe. Aby temu zapobiec, warto wdrożyć odpowiednią kurację przeciwzmarszczkową – co skutecznie pomoże w redukcji zmarszczek?

redukcja zmarszczek Beauty Address
Zmarszczki – dlaczego pojawiają się na skórze?

Utrata jędrności skóry to prawdziwa udręka, w szczególności dla kobiet. Po 25 roku życia proces wytwarzania kolagenu przez fibroblasty znacznie spada, a to właśnie kolagen jest tworzywem włókien, które odpowiadają za napięcie i elastyczność skóry. Kiedy brakuje kolagenu, skóra traci swoją naturalną jędrność i trudno jest jej powrócić do naturalnego kształtu. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicach oczu, ponieważ jest to obszar, w którym cera jest zdecydowanie cieńsza i bardziej wrażliwa. We wczesnym etapie procesu starzenia się skóry, można jeszcze przeprowadzić skuteczną redukcję zmarszczek, a także zapobiec powstawaniu kolejnych.

Czynniki przyspieszające proces starzenia się

Zanim o redukcji, warto również zaznaczyć, że zmarszczkom można skutecznie zapobiegać, unikając czynników, które znacznie przyspieszają proces starzenia się skóry, do takich należą:

  • częsta ekspozycja na słońce bez ochrony,
  • solarium,
  • brak odpowiedniej pielęgnacji, przesuszenie skóry,
  • niedobór snu i przemęczenie,
  • palenie tytoniu i spożywanie nadmiaru alkoholu,
  • nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i składniki mineralne.

Dbając o odpowiedni styl życia, chroniąc i pielęgnując cerę, można skutecznie uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry i spadku jej kondycji. Dodatkowo warto rozpocząć zawczasu kurację przeciwzmarszczkową, stosując odpowiednie kremy i sera, wzmacniające skórę i wzbogacone o kolagen. Jest to jednak dobra metoda w profilaktyce, nie zaś redukcji zmarszczek.

Odmładzanie skóry i redukcja zmarszczek – jak to się robi?

W kwestii redukcji pogłębionych zmarszczek mimicznych oraz dodatkowych bruzd, które pojawiły się na twarzy, najbardziej skuteczne są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pomocne w procesie odmładzania skóry są wszelkie zabiegi odżywcze wzbogacone o elastynę i kolagen, a także chemiczne peelingi, które wspomagają elastyczność i przywracają odpowiednie napięcie skórze. Często wykorzystywaną metodą jest również stosowanie wypełniaczy – przede wszystkim botoksu oraz kwasu hialuronowego, które aplikowane są pod skórę w celu wypełnienia powstałych bruzd. Jednak najbardziej skuteczne i znacznie mniej inwazyjne od zabiegów chirurgicznych są te z wykorzystaniem lasera.

Laserowa redukcja zmarszczek – jak to działa?

W redukcji zmarszczek najczęściej stosowany jest laser Alma Harmony XL PRO. Działa on niezwykle precyzyjnie i dociera do głębokich warstw skóry, stymulując ją do szybszego metabolizmu komórkowego, a także skutecznie redukuje uszkodzone komórki. Co więcej, światło lasera pobudza fibroblasty do działania, rozpoczynając w ten sposób naturalny proces ujędrniania skóry. Wśród laserów Alma Harmony najbardziej skuteczne w terapii przeciwzmarszczkowej są:

To zdecydowanie najlepszy i najbardziej bezpieczny wybór dla wszystkich kobiet, które chcą pozbyć się zmarszczek na twarzy, szyi oraz dekolcie. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, po wykonaniu całej serii skóra odzyskuje jędrność, staje się gładka oraz napięta.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button