Klinika kosmetologii Warszawa » Resurfacing: efekty i czas rekonwalescencji po zabiegu
zabiegi antysmogowe Beauty Address

Resurfacing: efekty i czas rekonwalescencji po zabiegu

To zabieg skuteczny zarówno dla poprawy urody, jak i przy poważniejszych bliznach i skazach skóry. Efekty resurfacingu są spektakularne, ale nie pojawiają się od razu. Ile trzeba czekać?

zabiegi antysmogowe Beauty AddressCo to jest resurfacing?

Określenie to dosłownie oznacza zmianę powierzchni skóry. Brzmi spektakularnie? Bo rzeczywiście taki jest efekt. Laser ablacyjny iPixel poprzez odparowanie wody dokonuje resurfacingu skóry, tzn. delikatne usunięcie jej wierzchniej warstwy. W ten sposób znikają również płytkie zmarszczki, przebarwienia, blizny.

Z jednej strony zabieg resurfacingu jest więc czysto kosmetyczny – służy poprawie wyglądu cery. Z drugiej jego skuteczność lokuje go na pograniczu zabiegów medycznych, bo może znacznie poprawić pewność siebie osób, które po wypadkach czy operacjach mają blizny i przebarwienia skóry. Do gabinetu Beauty Address na resurfacing przychodzą pacjenci z oboma rodzajami problemów.

Efekty resurfacingu twarzy

Efekty są szczególnie widoczne u osób, które zmagają się z kilkoma problemami skóry. Przykładowo zabieg na twarz pozwoli jednocześnie usunąć zmarszczki pod oczami, przebarwienia słoneczne z czoła i plamy potrądzikowe z policzków. Dlatego też pacjentki często mają wrażenie odnowy, jakie obiecuje nazwa zabiegu. Najlepsze efekty resurfacingu można uzyskać po serii kilku zabiegów powtarzanych co ok. 3 miesiące.

To skuteczna metoda stosowana również w przypadku:

  • dekoltu,
  • szyi,
  • dłoni,
  • ud.

Datę zabiegu warto dobrze przemyśleć. Po resurfacingu trzeba pamiętać o pewnych utrudnieniach, które warto brać pod uwagę z wyprzedzeniem.

Resurfacing po zabiegu: informacje dla pacjentek

Nie we wszystkich gabinetach pacjentki są rzetelnie informowane o tym, ile trwa pełne dochodzenie do siebie po zabiegu i oczekiwanie na efekty resurfacingu. Zabieg można wprawdzie przeprowadzić choćby w czasie lunchu (bo trwa 20 – 60 minut), ale nie oznacza to, że od razu po nim da się wrócić do pracy!

Skóra przez 1-2 dni po zabiegu będzie zaczerwieniona i opuchnięta, co jest naturalnym objawem. Aby nie pogorszyć jej stanu, lepiej się nie opalać, nie dopuszczać do intensywnego pocenia się i nie podrażniać skóry. W związku z tym, o ile oczywiście możliwa jest praca zdalna czy taka, w której wygląd nie ma znaczenia, to raczej trzeba zapomnieć na 2 dni o spotkaniach z klientami i kontrahentami. Jeszcze w kilka dni po zabiegu na twarzy mogą pojawić się strupki. To całkowicie normalne! Trzeba spokojnie poczekać na zagojenie się skóry, chroniąc ją przed słońcem.

Efekty zabiegu pojawiają się po ok. 10-20 dniach i dopiero wtedy można oceniać satysfakcję. W przypadku głębszych blizn jeszcze w ok. 3 tygodnie po zabiegu miejsce może mieć nieco zmieniony kolor w stosunku do skóry, która je otacza, co z czasem się normuje. Po więcej informacji o resurfacingu zapraszamy do gabinetu Beauty Address w Warszawie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button