resurfacing Beauty Address

Resurfacing – laserowe odmładzanie i wygładzanie twarzy

Wraz z wiekiem każdego z nas dotykają nieuchronne procesy starzenia się. Pierwsze oznaki pojawiają się na naszej skórze w postaci charakterystycznych bruzd, zmarszczek czy przebarwień. Na skutek utraty kolagenu oraz osłabienia włókien elastynowych, skóra staje się mniej jędrna i mało elastyczna. Mimo iż procesów tych nie można zatrzymać ani cofnąć, dzięki innowacyjnym zabiegom medycyny estetycznej możemy spowolnić starzenie się skóry. Możemy również zniwelować ich widoczność i poprawić kondycję skóry. Jedną z bardziej nowoczesnych metod kompleksowego odmłodzenia twarzy jest tzw. resurfacing. Resurfacing jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo bezpiecznym. Dzięki temu jest on doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów liftingu czy wypełniania zmarszczek botoksem. Sprawdź, na czym polega i jakie skutki osiągnąć możesz dzięki resurfacingowi!

resurfacing Beauty Address
Resurfacing – co to takiego?

Jednym z zabiegów, który przeznaczony jest do redukcji zmarszczek oraz innych oznak starzenia się jest resurfacing. Stosowany może być na okolice twarzy takie jak czoło, nos, policzki, usta, oczy oraz szyja czy dekolt. Co istotne, resurfacing pozwala nie tylko odmłodzić naszą skórę, ale także pozbyć się niechcianych blizn potrądzikowych, rozstępów czy przebarwień. Jest to zabieg idealny dla osób mających problemy z niedoskonałościami cery, jej nierównomiernym kolorytem czy ziemistym odcieniem. Ponadto zabieg ten pobudza procesy regeneracyjne w skórze. Wspomaga odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność skóry.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Resurfacing przez specjalistów medycyny estetycznej wykonywany jest m.in. laserowo. Popularne są zarówno lasery ablacyjne, jak i nieablacyjne. Laserowy resurfacing, cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ w sposób nieinwazyjny pozwala pozbyć się zmarszczek. Do tej pory większość metod “ujędrniania skóry” oparta była na zabiegach, które wymagały znacznie większej ingerencji lub stosowania substancji, które niosły ryzyko “nieprzyjęcia” przez organizm. Resurfacing laserowy polega na oddziaływaniu światłem lasera na skórę, które dociera aż do jej głębokich warstw, redukując od źródła widoczne oznaki starzenia się.

Resurfacing laserem ablacyjnym

W przypadku wykorzystywania laserów ablacyjnych do resurfacingu, naruszona zostaje jedynie zewnętrzna warstwa naskórka – zostaje on zniszczony poprzez odparowanie wody z komórek. Dodatkowo laser taki stymuluje procesy regeneracyjne. Pobudza produkcję elastyny i wzmacnia włókna kolagenowe. Dzięki takiemu działaniu laser ablacyjny oczyszcza skórę, wygładzają ją, redukuje widoczne niedoskonałości. Kompleksowo poprawia jej kondycję i przywraca młody, zdrowy wygląd. Przykładem lasera ablacyjnego wykorzystywanego w klinikach medycyny estetycznej jest Alma Harmony XL Pro iPixel stosowany m.in. przez specjalistów z naszej Kliniki. Jak wskazują, zabieg laserem iPixel, stosowany może być do redukcji blizn potrądzikowych, a także pourazowych. Znajduje zastosowanie również w redukcji zmarszczek i bruzd, przebarwień czy rozstępów.

Jak wygląda zabieg resurfacingu laserem?

Zabieg resurfacingu polega na emitowaniu wiązek światła za pomocą specjalnego urządzenia laserowego w głąb skóry na okolice miejsca  zabiegowego. Ten proces trwa około godziny. Zazwyczaj po takim zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być także opuchnięta. Jednak po jakimś czasie objawy te same zanikają i widoczne są pierwsze efekty. Zazwyczaj okres rekonwalescencji po zabiegu trwa około 7 dni. Aby go wspomóc, wskazane jest stosowanie kremów lub innych preparatów nawilżających i łagodzących skórę.  Zabiegi laserowe powtarzane powinny być kilkakrotnie, aby osiągnąć pełen efekt resurfacingu. Ich ilość zależy od głębokości zmian, z jakimi mamy do czynienia. Taki zabieg jest doskonałą opcją dla wszystkich osób, które marzą o gładkiej skórze bez niedoskonałości, jednak nie chcą decydować się na bardziej inwazyjne zabiegi. Nie można go jednak wykonywać u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji. Przeciwwskazaniami do wykonania resurfacingu mogą być także choroby nowotworowe, różnego rodzaju infekcje skórne czy antybiotykoterapia.

Jeśli marzysz o idealnej skórze bez niedoskonałości nawet w dojrzałym wieku, dowiedz się więcej na temat resurfacingu twarzy i laserowego wygładzania zmarszczek!

Call Now Button