Klinika kosmetologii Warszawa » Jak powinna wyglądać skuteczna walka z kompleksami – jakie zabiegi mogą pomóc w poprawie samooceny?
walka z kompleksami Beauty Address

Jak powinna wyglądać skuteczna walka z kompleksami – jakie zabiegi mogą pomóc w poprawie samooceny?

Kompleksy potrafią zawładnąć życiem, myślami i samopoczuciem oraz skutecznie zniechęcić do podejmowania nowych wyzwań. Niekiedy nawet mogą doprowadzić do wycofania społecznego. Oczywiście nie da się ich w pełni wyeliminować, warto również dążyć do samoakceptacji. Jest jednak wiele rzeczy, które z łatwością można zmienić czy poprawić, aby poczuć się lepiej. Dlaczego zatem tego nie spróbować? Oto kilka porad, które pozwolą na skuteczną walkę z kompleksami.

walka z kompleksami Beauty AddressModelowanie sylwetki – redukcja tkanki tłuszczowej

Jednym z najczęściej spotykanych kompleksów jest nieodpowiednia figura. Nadmiar kilogramów, miejscowe nagromadzenie tłuszczu bądź ogólny problem z redukcją tkanki tłuszczowej potrafią być prawdziwą udręką. Nie zawsze dieta i ciężkie treningi okazują się skutecznym rozwiązaniem. Wówczas warto pomóc sobie specjalnymi zabiegami, które w bezpieczny, a zarazem efektowny sposób pozwolą pozbyć się tłuszczu. Wśród tego rodzaju zabiegów niezwykle dobrze sprawdza się Endermologia LPG Alliance, gdzie wykorzystuje się specjalną rolkę masującą, a także różnicę ciśnień.

Liczą się szczegóły – zadbane włosy i paznokcie

Kiedy kompleksem jest ogólne niezadowolenie ze swojego wyglądu, warto zacząć od małych kroków. Czasem, aby poczuć się lepiej, wystarczy zatroszczyć się o mocne i kształtne paznokcie w pięknym kolorze. Większą rolę niż mogłoby się wydawać, odrywają włosy. Nawet drobna zmiana fryzury może okazać się dużą zmianą wyglądu i kamieniem milowym w walce z kompleksami. Warto zatem zadbać o to, by włosy były mocne i zdrowe. Aby poprawić ich kondycję, konieczne jest nie tylko dobranie odpowiednich produktów do pielęgnacji, ale również zastosowanie specjalnych zabiegów wzmacniających, takich jak np. mezoterapia igłowa. Mikronakłuwania pozwalają wprowadzić w głąb skóry składniki aktywne, które skutecznie stymulują komórki do aktywnej regeneracji, a w efekcie do wzrostu i wzmocnienia włosów.

Koniec z pręgami na ciele, czyli walka z rozstępami

Czasem bywa tak, że figura wygląda dobrze i nie wymaga specjalnego modelowania, mimo to na skórze pojawiają się nieestetyczne pręgi – rozstępy, które potrafią skutecznie zniechęcić do założenia szortów i bikini. Aby przeprowadzić wygraną walkę z rozstępami, należy doprowadzić do przebudowy struktury skóry. Skuteczne w tym działaniu są zabiegi laserowe, które bardzo precyzyjnie działają na wybrany obszar ciała i docierają do głębokich warstw tkanki skórnej. Zabieg Alma Harmony iPixel jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów do walki z rozstępami. Dzięki tworzeniu kontrolowanych mikrourazów wzmożone zostaje powstawanie nowych włókien kolagenowych, a procesy regeneracyjne zostają zintensyfikowane. Rozstępy zostają spłycone, a skóra odzyskuje odpowiednie napięcie i elastyczność.

Starzenie się i zmarszczki, czyli kompleks wieku

Niektóre kompleksy są z nami od dawna, inne pojawiają się z czasem. Jednym z takich kompleksów są zmarszczki i bruzdy oraz inne oznaki starzenia się skóry. Warto zastosować w porę odpowiednią pielęgnację przeciwzmarszczkową. W przypadku pojawienia się pierwszych zmarszczek i utraty jędrności skóry nieocenione są zabiegi laserowe, w tym przede wszystkim zabiegi z serii Alma Harmony, jak np. Clearlift czy Alma Harmony iPixel, które nie tylko ujędrniają skórę, zapobiegając powstawaniu nowych zmarszczek, ale również pozwalają na spłycenie, a nawet zredukowanie istniejących już bruzd. Walka z kompleksami z odpowiednimi zabiegami może być skuteczna – zobacz, jakie zabiegi mogą pomóc Tobie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button