walka ze zmarszczkami Beauty Address

Skuteczna walka ze zmarszczkami – jak zapobiegać utracie jędrności skóry i zredukować zmarszczki

Wraz z upływem lat skóra traci swoją naturalną elastyczność i napięcie, widocznym efektem tego procesu są zmarszczki i bruzdy pojawiające się na skórze. Widoczne efekty starzenia się skóry znacznie zmieniają ogólne rysy twarzy, co również może być przyczyną obniżenia samooceny i zadowolenia z własnego wyglądu. Istnieją czynniki, które mogą przyspieszyć proces starzenia się, warto ich zatem unikać przy pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Możliwa jest również walka ze zmarszczkami za pomocą specjalnych preparatów i zabiegów.

walka ze zmarszczkami Beauty AddressDlaczego się marszczymy, czyli skąd się biorą zmarszczki

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, nikt nie jest w stanie zatrzymać upływającego czasu. Utrata jędrności skóry jest wynikiem osłabienia się włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność skóry. Osłabienie się włókien jest wynikiem obniżenia poziomu kolagenu, jaki wytwarzany jest przez fibroblasty. Dodatkowo, wraz z upływem lat skóra traci zdolność do zatrzymywania wody, skutkiem tego jest przesuszenie skóry, a od tego jest już krok do powstania zmarszczek.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa – jak zapobiegać

Podstawą uniknięcia zmarszczek i bruzd jest zastosowanie optymalnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej w odpowiednim czasie. Komórki w tkance skórnej obniżają poziom wytwarzania kolagenu około 25 roku życia. Warto zacząć stosowanie kuracji przeciwzmarszczkowej jeszcze przed osiągnięciem tego wieku. Kremy przeciwzmarszczkowe zawierają składniki aktywne, które wspomagają skórę i stymulują ją do pracy. W walce ze zmarszczkami dobrze sprawdzają się również zabiegi na zmarszczki takie jak peelingi czy lifting, które głęboko oczyszczają skórę i poprawiają jej napięcie.

Utrata jędrności skóry a tryb życia

Na starzenie się skóry wpływa nie tylko upływający czas. Tryb życia i codzienne wybory również mają znaczenie w przypadku kondycji skóry. Wśród czynników, które mogą znacząco przyspieszyć proces powstawania zmarszczek, znajdują się:

  • nieodpowiednia ilość snu – odpoczynek jest bardzo ważny, szczególnie w nocy. Pora snu jest nie bez znaczenia dla regeneracji skóry. Tkanka skórna wchodzi w różne tryby i zmienia swoją temperaturę, w tym czasie pozbywa się toksyn, oczyszcza, regeneruje. Jeśli w tym czasie organizm nie znajduje się w czasie spoczynku, nie ma szans na regenerację i obniżenie temperatury.
  • brak demakijażu – zmywanie makijażu zaraz po powrocie do domu jest bardzo ważne. Ważne jest to, aby w miarę możliwości zmyć makijaż przed godziną 22, jest to optymalna pora do tego, aby rozpocząć dalsze kroki pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać pozostawiania makijażu na całą noc i zasypiania bez demakijażu.
  • nawodnienie organizmu i dieta – w walce ze zmarszczkami ważne jest również dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, a także wartości odżywczych, witamin i minerałów z pokarmów. Warto ograniczyć używki takie jak alkohol i papierosy, a także żywność przetworzoną, z dużą zawartością tłuszczu i cukru.

Zabiegi na zmarszczki – jak to działa

Walka ze zmarszczkami ma znaczenie nie tylko w kwestii zapobiegania ich pojawienia się, na szczęście istnieje również wiele możliwości redukcji zmarszczek i zmniejszania ich widoczności. Wśród zabiegów na zmarszczki często stosowany jest zabieg laserowy Alma Harmony XL Pro iPixel. Precyzja wiązki lasera pozwala na stymulację komórek do pracy i regeneracji. Zauważalne efekty widoczne są już po jednym zabiegu, a wykonanie całej serii pozwala zauważalnie odmłodzić skórę. Laser Alma Harmony jest niezwykle skuteczny w walce ze zmarszczkami.

Call Now Button