Klinika kosmetologii Warszawa » Skuteczne odmładzanie skóry – kuracja przeciwzmarszczkowa, która odejmie nawet kilka lat
odmładzanie skóry Beauty Address

Skuteczne odmładzanie skóry – kuracja przeciwzmarszczkowa, która odejmie nawet kilka lat

Wraz z wiekiem i upływem czasu cały organizm się starzeje, a jednym z widocznych efektów tego procesu są zmarszczki, luźna skóra, zanik elastyczności i naturalnego napięcia. Oczywiście jest to proces nieunikniony, trudno jest bowiem zatrzymać czas, a jeszcze trudniej jest go cofnąć. W kwestii wyglądu istnieje jednak sposób na skuteczne odmładzanie skóry.

odmładzanie skóry Beauty Address

Zmarszczki – dlaczego pojawiają się na skórze?

Zmarszczki i bruzdy to powód kompleksów, niezadowolenia z własnego wyglądu i ogólnej niezgody na upływający czas. Narzekają na nie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Często, podczas patrzenia w lustro, pojawia się pytanie: skąd te zmarszczki? Odpowiedź jest dosyć prosta, wraz ze starzeniem się organizmu, fibroblasty – komórki produkujące kolagen, zmniejszają swoją produktywność. W efekcie poziom kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry zaczyna spadać, a w związku z tym znacznie opóźnia się proces regeneracji włókien kolagenowych. Natomiast, kiedy skóra traci napięcie, po wykonanych napięciach mięśniowych, ma dużą trudność z powrotem do stanu wyjściowego. Wobec tego, w pierwszej kolejności zaczynają się pogłębiać zmarszczki mimiczne, następnie zaś bruzdy i marszczenia pojawiają się także w pozostałych obszarach, a także na dekolcie oraz szyi.

Jak uchronić się przed zmarszczkami – kuracja przeciwzmarszczkowa

Starzenie się jest procesem nieuniknionym, można go jednak odwlec w czasie, unikając czynników, które wpływają na znacznie szybsze starzenie. Stosując odpowiednią pielęgnację i we właściwy sposób traktując swoją cerę. Nie bez znaczenia w opóźnieniu procesu starzenia się skóry, są wszelkie zabiegi odmładzające, które pozwalają osiągnąć naprawdę fenomenalne efekty w przypadku skóry, która została już poważnie naznaczona zmarszczkami oraz bruzdami.

Wśród czynników, które wpływają na znaczne przyspieszenie procesu starzenia się skóry, znajdują się:

  • brak odpowiedniej pielęgnacji i przesuszenie skóry,
  • nadmierne stosowanie używek (alkohol, kawa, tytoń),
  • nadmierna ekspozycja na słońce, oparzenia słoneczne, solarium,
  • niedobór snu, przemęczenie, stres,
  • nieodpowiednia dieta (nadmiar cukru, soli, przypraw, tłuszczu, produkty
  • przetworzone, ubogie w witaminy i minerały),
  • stosowanie ciężkich i mocnych kosmetyków do makijażu.

Wyeliminowanie powyższych czynników jest już kamieniem milowym na drodze do zachowania młodej i gładkiej skóry na długo. Drugim, równie ważnym krokiem jest szczególna troska o codzienną pielęgnację skóry, stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, peelingów, maseczek, kremów do okolic oczu, a także chłodnych kompresów, które skutecznie zmniejszają obrzęk pod oczami, ale również skutecznie wzmacniają i odciążają cerę.

Odmładzanie skóry a zabiegi odmładzające

Troska o odpowiednią pielęgnację czy unikanie czynników pogarszających kondycję skóry są niezwykle ważne w zachowaniu młodego wyglądu. Jednak same w sobie nie są w stanie zredukować bruzd już istniejących. W przypadku zmarszczek najlepiej sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem lasera Alma Harmony iPixel oraz Clearlift. Wiązka światła pozwala dotrzeć w głąb skóry, aby stymulować komórki do szybszego metabolizmu oraz wytwarzania większej ilości kolagenu, wynikiem czego jest widoczna regeneracja skóry oraz jej powrót do naturalnego napięcia i gładkości.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button