Klinika kosmetologii Warszawa » Skuteczne sposoby na rozstępy – w jaki sposób redukować nieestetyczne bruzdy na skórze?
sposoby na rozstępy Beauty Address

Skuteczne sposoby na rozstępy – w jaki sposób ich unikać i redukować nieestetyczne bruzdy na skórze?

Rozstępy, to jedne ze zmian skórnych, które mogą przysporzyć wiele kompleksów, a także znacząco obniżyć poziom zadowolenia z siebie i poczucia własnej wartości. Najlepiej rozstępom zapobiegać zawczasu, jednak nawet jeśli już pojawią się na ciele, wciąż można próbować  z nimi walczyć. Wśród najbardziej sprawdzonych sposobów na rozstępy prym wiodą zabiegi laserowe.

sposoby na rozstępy Beauty AddressRozstępy – co to właściwie jest?

Mianem rozstępów nazywa się wrzecionowate pasma, które początkowo przyjmują barwę czerwono – różową, z czasem natomiast jaśnieją, odróżniając się na tle pozostałych obszarów ciała. Pojawiają się na skórze na skutek naruszenia i osłabienia włókien kolagenowych. Ich najczęstszą przyczyną jest gwałtowne wahanie się wagi – najczęstszym powodem jest ciąża bądź zbyt gwałtowne odchudzanie. Powstawaniu rozstępów sprzyja utrata jędrności i elastyczności skóry, co jest powodem jej osłabionych zdolności do regeneracji i odkształcania się.

Zapobieganie rozstępom – jak się to robi?

Jednym z dość oczywistych i podstawowych sposobów na rozstępy jest po prostu zapobieganie ich powstawaniu. Warto zwrócić szczególną uwagę na kondycję skóry w czasie odchudzania czy ciąży oraz wszelkich innych momentów, którym towarzyszy gwałtowna zmiana wagi i budowy ciała. To, co można zrobić, to przede wszystkim natłuszczenie skóry odpowiednimi produktami. Dprawdzą się w tej roli wszelkie masła do ciała, szczególnie popularne jest masło kakaowe. Dodatkowo bardzo ważne są masaże oraz rolowanie skóry, to poprawia krążenie krwi, a także pobudza komórki do pracy i szybszego metabolizmu. Skuteczne w zapobieganiu rozstępów są również wszelkie zabiegi laserowe, poprawiające kondycję skóry.

Sposoby na rozstępy

Zapobieganie rozstępom jest ważne, jednak nie zawsze do końca możliwe. Wówczas nieestetyczne pręgi pojawiają się na powierzchni skóry i bardzo trudno jest sobie z nimi poradzić. Wśród sprawdzonych sposobów na rozstępy znajdują się:

  • Regularne masaże ciała w miejscu występowania rozstępów – to skuteczna metoda w przypadku zmian, które jeszcze nie rozjaśniły się. Wykonanie regularnych masaży specjalną rolką masującą może zaskakująco dobrze poradzić sobie z redukcją rozstępów.
  • Ćwiczenia na poprawę kondycji skóry – aktywność fizyczna bez wątpienia jest wskazana przy redukcji rozstępów. Utrzymanie ciała w regularnym ruchu poprawia elastyczność skóry.
  • Preparaty i kosmetyki z kolagenem – rozstępy są spowodowane osłabieniem włókien kolagenowych. Stosowanie produktów wzbogaconych o kolagen pomaga skutecznie poprawić stan skóry.
  • Zabiegi laserowe – Alma Harmony iPixel – wśród niezawodnych sposobów na rozstępy pierwsze miejsce bez wątpienia zajmują zabiegi laserowe. Alma Harmony iPixel to zabieg z wykorzystaniem precyzyjnej wiązki światła, która skutecznie stymuluje komórki do szybkiego metabolizmu, do wytwarzania większej ilości kolagenu i widocznej poprawy jędrności i elastyczności skóry.
  • Lifting skóry – wśród sposobów na rozstępy dobrze działają również zabiegi liftingu skóry, wykonane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Choć rozstępy nie należą do przypadłości łatwych w usuwaniu, istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tej przypadłości. Sprawdź zabiegi, które pomogą uporać się z tymi zmianami i odzyskaj zadowolenia ze swojego ciała, szkoda czasu na życie z kompleksami.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button