Klinika kosmetologii Warszawa » Sposoby na worki pod oczami – jak radzić sobie z nieestetycznymi cieniami pod oczami
worki pod oczami Beauty Address

Sposoby na worki pod oczami – jak radzić sobie z nieestetycznymi cieniami pod oczami

Tak zwane worki pod oczami, czyli cienie i opuchlizna w obszarze oczu to dość często występujący problem. Przyjęło się mówić, że przyczyny cieni pod oczami to brak snu oraz zmęczenie. Nie zawsze jednak jest to na tyle prosta kwestia. Wśród tego, o czym świadczą worki pod oczami, znajduje się całkiem sporo przyczyn, które z pewnością warto znać, aby w przyszłości je wykluczyć. Co jest skuteczne na cienie pod oczami i jak sobie poradzić z tym problemem raz na zawsze?

worki pod oczami Beauty AddressWorki pod oczami – co to właściwie jest?

Worki pod oczami, zwane również cieniami, to nic innego jak obrzęk skóry w okolicach oczu, a także naczynia krwionośne, które powodują powstawanie cieni – sińców, które wzmagają nieestetyczny wygląd tych zmian. Obrzęk skóry sprawia, że powstała opuchlizna optycznie zmniejsza oko, a także jest dość problematyczna, gdyż trudno jest ją ukryć pod warstwą makijażu.

O czym świadczą cienie pod oczami i przyczyny cieni pod oczami

Oczywiście, gdy worki pod oczami pojawią się na twarzy, pierwszą i dość gardłową kwestią jest ich usunięcie. Szczególnie, jeśli w danym dniu aparycja ma szczególne znaczenie. Jeśli cienie pojawiły się po jednej cięższej i nieprzespanej nocy, można zaczekać, aż skóra wróci do pierwotnego stanu i po prostu o tym zapomnieć. Kiedy jednak worki pod oczami pojawiają się mimo wyspania i długo się utrzymują się, warto się przebadać pod kątem ustalenia przyczyny. Wśród najczęściej występujących przyczyn cieni pod oczami znajdują się:

  • przewlekła bezsenność;
  • zmęczenie i duży stres;
  • brak optymalnego nawodnienia organizmu;
  • zażywanie używek – szczególnie papierosy i alkohol;
  • nieodpowiednia dieta uboga w witaminy, minerały i inne składniki aktywne;
  • naturalny proces starzenia się skóry.

Co pomoże na cienie pod oczami – jak radzić sobie z problemem?

Cienie i worki pod oczami to często następstwo nieprzespanej nocy, długiej imprezy, czy zamykania projektu w pracy do późnej godziny. Często jednak ich pojawienie się krzyżuje plany, jest bardzo widoczne i wpływa na ogólny wygląd. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na worki pod oczami jest robienie domowych, zimnych kompresów, które skutecznie zwężają naczynia krwionośne i przyspieszają proces redukcji obrzęku. Najczęściej stosowaną metodą jest włożenie łyżki do naczynia wypełnionego lodem. Po pewnym czasie łyżkę należy przyłożyć do oczu i trzymać w ten sposób przez kilka minut.

Zabiegi kosmetyczne na cienie pod oczami

Cienie, które są efektem nieprzespanej nocy, nie są problemem i nie warto przykładać do nich zbyt dużej wagi. Jeśli jednak cienie utrzymują się dłużej, bez wyraźnego powodu trzeba przyjrzeć się im bliżej. Wówczas przede wszystkim warto udać się do lekarza i znaleźć przyczynę występowania cieni. W takim przypadku najlepszym sposobem na uporanie się  z tym problemem są zabiegi kosmetyczne na cienie pod oczami. Ich wykonanie pozwala przywrócić skórze właściwą estetykę, napięcie i jędrność.

Endermologia LPG – sposób na worki pod oczami

Endermologia LPG Alliance to zabieg, który opiera się na działaniu specjalnej rolki zasysającej, której zadaniem jest oddziaływanie na skórę stale zmieniającym się ciśnieniem. Masaż rolką jest bardzo wszechstronny, można stosować go na wielu różnych obszarach ciała. Zapewnia poprawę krążenia krwi i limfy, a także skutecznie poprawia kondycję skóry, jej elastyczność oraz napięcie. Endermologia LPG Alliance może być stosowana na okolice oczu i bardzo dobrze sprawdza się przy problemach z cieniami pod oczami.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button