Klinika kosmetologii Warszawa » Terapie łączone – łączenie ma znaczenie!

Terapie łączone – łączenie ma znaczenie!

Wymagający, nastawieni na szybkie efekty pacjenci coraz częściej decydują się na terapie łączone w kosmetologii. Przemyślane, szczegółowo zaplanowane plany zabiegowe najczęściej składają się z zabiegów, podczas których wykorzystywana jest najnowsza technologia, jak i bardziej naturalne kuracje, wspierające regenerację skóry. Jedno jest pewne – łączone zabiegi to gwarancja dużo lepszych efektów. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć.


Dlaczego warto łączyć ze sobą różne zabiegi?

Dbający o nasz wygląd oraz o kondycję skóry specjaliści, wykonujący kilka zabiegów jednocześnie, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego pacjenta. Terapie łączone planowane są w taki sposób, by poszczególne zabiegi wzajemnie na siebie oddziaływały, wzmacniając oraz przyspieszając tym samym efekt końcowy.

Czy łączenie zabiegów przyniesie podwójne efekty?

Terapie łączone w kosmetologii powinny być przede wszystkim dostosowane do potrzeb skóry konkretnego pacjenta – odpowiednio dobrane stanowią atrakcyjną alternatywę dla nieraz inwazyjnych zabiegów. Kluczowa jest tutaj odpowiednia synergia – co jest niezwykle ważnym aspektem. Profesjonalna klinika kosmetologii i medycyny estetycznej, oferując zabiegi łączone, musi brać pod uwagę wiele aspektów – umiejętne posługiwanie się wysokiej jakości sprzętami, znajomość specyfiki zabiegów, a także doświadczenie wyszkolonego personelu – to wszystko składa się na bezpieczny oraz korzystny dla pacjenta zabieg.

Terapie, które można ze sobą łączyć

Łączenie zabiegów kosmetycznych to powszechna praktyka – nic więc dziwnego, że specjaliści opracowali kilka synergetycznych względem siebie terapii, które przynoszą zadowalające efekty. Najczęściej łączone są ze sobą między innymi:

Karboksyterapia i endermologia LPG Alliance

Karboksyterapia w Warszawie to zabieg, podczas którego, przy użyciu igły, wprowadza się pod skórę dwutlenek węgla. Terapia ta ma szerokie zastosowanie, gdyż przeprowadzana jest ona zarówno na twarzy, jak i na nogach, brzuchu, czy też pośladkach. Rozchodzący się pod powierzchnią skóry gaz wpływa na naczynia krwionośne (rozszerza je, przez co są bardziej dotlenione), jak i na komórki tłuszczowe, doprowadzając do rozpadu nielubianego przez wszystkich tłuszczu.

Endermologia natomiast to nic innego jak bezinwazyjny masaż próżniowy, który często określany jest również jako drenaż limfatyczny. Przeprowadza się go przy użyciu specjalnego urządzenia. Jego głowica, wyposażona w specjalne rolki oraz komorę ssącą, zasysa fałdę skóry, a następnie ją roluje – docierając tym sposobem do najgłębszych warstw tkanki. Pacjent, podczas tego zabiegu, musi mieć na sobie specjalny, przyległy kombinezon, dzięki któremu głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Endermologia w Warszawie to skuteczna walka z cellulitem, a także bezinwazyjne modelowanie sylwetki.

Terapie łączone w kosmetologii, takie jak karboksyterapia oraz endermologia, pozwalają szybko uzyskać efekt gładkiej skóry, zmniejszyć rozstępy, zwalczyć cellulit i przy okazji wymodelować sylwetkę.

Endermologia i storz medical

W obrębie terapii łączonych w kosmetologii powszechne jest również wykonanie endermologii, a następnie wykorzystanie urządzenia o nazwie storz medical. Ma ono poręczną głowicę, wytwarzającą fale uderzeniowe, będące dźwiękami akustycznymi – głęboko docierają one w głąb skóry (nawet na 5 cm). Kuracje przy użyciu storz medical stosować można na wielu partiach ciała, a w tym na brzuchu, ramionach, udach, a także na pośladkach. Pomagają one uporać się cellulitem, poprawiają jędrność skóry, a także pozytywnie oddziałują na obrzęknięte kończyny.

Łączenie zabiegów, takich jak endermologia i storz medical, przekłada się na lepsze efekty końcowe. Tego typu intensywne terapie łączone składają się na zabiegi, które należy powtórzyć około 8-10 razy – początkowo dwa razy w tygodniu, a następnie raz co 2-3 tygodnie.

SPM i karboksyterapia

Wymieniając różne zabiegi łączone należy również wspomnieć o karboksyterapii połączonej z SPM (masażem podciśnieniowym). Obie te techniki wykonywać można zarówno na twarzy, jak i na innych partiach ciała. Masaż SPM skutecznie ujędrnia skórę, oddziałuje na komórki tłuszczowe i pomaga oczyścić się tkance – efekty te, w połączeniu z karboksyterapią, są szybciej i bardziej zauważalne.

To zaledwie trzy propozycje terapii łączonych w kosmetologii. Odwiedzając profesjonalną klinikę warto zapytać o tego typu zabiegi łączone. Sprawdź, co również my mamy Ci do zaoferowania w tej kategorii! Wykonasz u nas masaż próżniowy w Warszawie, karboksyterapię, endermologię oraz zabieg z użyciem fali dźwiękowej Storz Medical. Zapytaj naszego specjalistę o zabiegi łączone i w kompleksowy sposób zadbaj o swoją cerę oraz ciało. Możliwości jest mnóstwo!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button