Klinika kosmetologii Warszawa » Termolifting NIR na twarz i okolice oczu – poznaj efekty po liftingu termicznym twarzy!
termolifting nir na twarz Beauty Address

Termolifting NIR na twarz i okolice oczu – poznaj efekty po liftingu termicznym twarzy!

Wiotka, pozbawiona blasku cera na twarzy uwidacznia każdą zmarszczkę i pogłębia bruzdy. Utrata jędrności zwykle przeszkadza nam najbardziej właśnie na twarzy, szyi i dekolcie. Szukamy więc sposobów, które pozwolą na powrót do kondycji cery sprzed lat. Istnieje wiele metod poprawiających napięcie skóry, jednak to termolifting w wielu przypadkach okazuje się najskuteczniejszy. Przybliżamy, na czym polega termolifting i jakie efekty można uzyskać po zabiegu wykonanym na skórę twarzy.

termolifting nir na twarz Beauty AddressDlaczego skóra na twarzy i ciele traci napięcie?

Skóra nie tylko na twarzy, ale na całym ciele zachowuje zwartą strukturę za sprawą sieci włókien kolagenowych. Kolagen natomiast jest jednym z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Komórki kolagenu wchodzą w skład tkanki łącznej, jednej z najbardziej skomplikowanych pod względem budowy. Jej zadaniem jest tworzenie rusztowania dla najważniejszych narządów ciała, w tym dla skóry.

Aby wszystkie ścięgna, stawy, kości i skóra mogły pozostawać na prawidłowym miejscu, włókna kolagenowe muszą być silne i odporne na rozciąganie. Dzięki temu skóra młodej osoby zachowuje jędrność i prawidłową elastyczność. Niestety odporność włókien kolagenowych na rozciąganie maleje wraz z wiekiem. Również rozciąganie tkanek podczas wahania wagi wpływa na jędrność skóry, która po intensywnym rozciągnięciu włókien kolagenowych często nie powraca do naturalnej objętości.

Utrata jędrności na twarzy – jak można poprawić napięcie skóry?

Lifting twarzy kojarzy się głównie z chirurgicznym “naciągnięciem” skóry, usunięciem nadmiaru i ponownym zszyciem. Taka operacja rzeczywiście jest skuteczna, a efekty są bardzo wyraźne. Musimy jednak pamiętać, że zabieg wiąże się z okresem rekonwalescencji, wymaga również specjalnych przygotowań. Nie jest to metoda przeznaczona dla osób ze średniozaawansowanym wiotczeniem skóry. Ponadto, chirurgiczny lifting nie usuwa zmarszczek, a jedynie powoduje ich spłycenie w wyniku napięcia.

Kolejnym, równie skutecznym sposobem na ujędrnianie skóry jest Termolifting NIR. W tym przypadku poprawa napięcia następuje poprzez termiczne obkurczenie włókien kolagenowych. Eliminujemy więc główną przyczynę utraty jędrności. Tkanki rozgrzane pod wpływem głowicy NIR powracają do naturalnej objętości, co jest widoczne w postaci napięcia, elastyczności i redukcji niedoskonałości, takich jak zmarszczki, bruzdy, a nawet blizny.

Na czym polega Termolifting NIR?

Termolifting NIR stosuje się nie tylko na skórę twarzy, ale także na każdą inną partię ciała, na której obserwuje się oznaki starzenia. Jednak to twarz jest najczęściej “liftingowanym” obszarem. W tym przypadku bezinwazyjność zabiegu jest jego podstawową zaletą. Wysoki stopień bezpieczeństwa pozwala na wykonanie termoliftingu na całą twarz lub na wybrany fragment, najczęściej okolice oczu, czoło lub policzki i linię żuchwy.

Termolifting NIR na twarz przeprowadza się w następujących krokach:

 • Podczas termoliftingu twarzy w pierwszej kolejności oczyszcza się dokładnie skórę.
 • Następnie na skórę poddawaną zabiegowi nakłada się specjalną oliwkę.
 • Kolejnym etapem jest emisja promieniowania podczerwonego za pomocą głowicy NIR.
 • Rozgrzane włókna kolagenowe obkurczają się, powracając do naturalnej objętości.
 • Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co zanika samoistnie po kilku lub kilkunastu godzinach.
 • Po termoliftingu twarzy można od razu wrócić do normalnej aktywności.

Termolifting NIR na twarz – kiedy pojawiają się efekty?

Białka włókien kolagenowych obkurczają się już w trakcie termoliftingu. Dzięki temu pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się wyraźnie napięta, lekko zagęszczona i gładsza. Kolejno, w wyniku zainicjowanych procesów regeneracyjnych, dochodzi do wzmożonej produkcji nowych komórek kolagenu. Ostateczne efekty w postaci naturalnego liftingu skóry są więc widoczne po ok. 2-3 miesiącach po zabiegu. W tym czasie możliwe jest uzyskanie efektów takich jak:

 • poprawa jędrności i napięcia twarzy,
 • uniesienie opadających policzków,
 • poprawa owalu twarzy,
 • redukcja zmarszczek,
 • poprawa kolorytu cery,
 • wygładzenie okolic oczu.

Jeśli Twoja cera utraciła blask i jędrność, zauważasz oznaki starzenia i wiotczenie skóry – umów się na Termolifting NIR w naszej Klinice! Przekonaj się, jak szybko i bezboleśnie możesz cofnąć czas nawet o kilka lat!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button