Klinika kosmetologii Warszawa » Termolifting NIR na ujędrnianie skóry
ujędrnianie skóry Beauty Address

Termolifting NIR na ujędrnianie skóry

Termolifting NIR to zabieg, który pozwala na eliminację niemal wszystkich zmian powstających pod wpływem mijającego czasu. Energia cieplna wytwarzana przez głowicę NIR sprawia, że skóra staje się napięta, gęsta, a także pełna blasku. Efekty po Termoliftingu NIR niejednokrotnie przewyższają zabiegi z użyciem skalpela, ponieważ jednym z uzyskiwanych rezultatów jest także ujędrnianie skóry oraz redukcja zmarszczek. Zobacz, na czym polega ten innowacyjny zabieg na ujędrnianie skóry!

ujędrnianie skóry Beauty AddressDlaczego skóra traci jędrność?

Mijające lata pozostawiają na naszej skórze ślady, których zwykle chcemy się pozbyć i robimy wszystko, by jak najdłużej utrzymać piękny wygląd. Nie tylko zmarszczki są przyczyną naszych kompleksów. Również utrata jędrności, nierówny koloryt, czy cienka i pozbawiona blasku cera sprawia, że wyglądamy niekorzystnie. Spośród wszystkich oznak starzenia istnieją takie, które mogą pojawić się również w bardzo młodym wieku. Mowa przede wszystkim o utracie jędrności, która niejednokrotnie następuje po odchudzaniu lub jako efekt nadmiernego rozciągnięcia tkanek w ciąży. To właśnie dosłowne rozciąganie struktury tkanek skórnych jest główną przyczyną utraty jędrności.

Zdrowa skóra posiada zwarte włókna kolagenowe, które odpowiadają za zachowanie gęstej i sprężystej struktury. Z wiekiem jednak włókna kolagenowe rozchodzą się, a powstające szczeliny na zewnątrz tworzą zmarszczki. Z kolei osłabione krążenie skutkuje zaburzonym odżywieniem tkanek, przez co skóra staje się cienka, wrażliwa i poszarzała. Co więcej, naturalna utrata tkanki tłuszczowej oraz osłabienie mięśni sprawia, że zewnętrzna warstwa skóry oddziela się od podstawy utrzymującej ją w zwartym położeniu. W efekcie skóra wiotczeje, traci jędrność i napięcie. Ponadto, pojawiają się kolejne zmarszczki, które są o wiele bardziej widoczne na skórze pozbawionej nawilżenia.

Złą wiadomością jest to, iż skóra może się postarzeć o kilka lat w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Dlaczego? Ponieważ na kondycję skóry wpływa nie tylko wiek, ale również tryb życia oraz zmiany powstające m.in. po intensywnym odchudzaniu, ciąży, czy chorobie. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że w dobie rozwoju medycyny estetycznej możemy skorzystać z zabiegów niwelujących defekty skóry powstające na twarzy i ciele.

Termolifting NIR – zasada działania i efekty zabiegu na ujędrnianie skóry

Powierzchowne zabiegi ujędrniające oraz stosowane kremy często okazują się mało skuteczne, ponieważ wpływają tylko na wierzchnią warstwę skóry. Tymczasem, za utratę jędrności odpowiadają kolejno: zaburzenia mikrokrążenia, utrata nawilżenia, osłabione włókna kolagenowe – czyli zmiany dotyczące skóry na każdej płaszczyźnie głębokości.

Skutecznym sposobem na ujędrnianie skóry jest więc zabieg, który wykazuje korzystny wpływ na głębokie tkanki skóry, a jednym z nich jest właśnie Termolifting NIR. Jest to zabieg, który emituje promieniowanie podczerwone, w wyniku którego dochodzi do wytworzenia energii cieplnej w wewnętrznej warstwie skóry. Wysoka temperatura (ok. 65° C) wytwarzana w tkankach sprawia, że:

  • Dochodzi do termicznego obkurczenia włókien kolagenowych – skóra staje się zagęszczona, wyraźnie napięta, elastyczna i młodsza.
  • Tworzące się mikrooparzenia początkują zmiany regeneracyjne – następuje stopniowy proces naprawczy, w którego trakcie termicznie podrażnione struktury zostają przebudowane.

Jak przebiega Termolifting NIR?

Termolifting NIR jest szczególnie lubianym zabiegiem także ze względu na jego całkowicie bezbolesny charakter. Energia urządzenia nie wywołuje żadnych dolegliwości, a zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań przeprowadza się termolifting na twarz lub wybraną partię ciała po wcześniejszym oczyszczeniu skóry. Zabieg trwa ok. 60-90 minut w zależności od obszaru skóry poddawanemu regeneracji. W razie potrzeby Termolifting NIR można powtórzyć w kilku seriach. Najczęściej zabieg wykonywany jest ok. 5-6 razy w odstępach kilkutygodniowych.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne ujędrnianie skóry, Termilifting NIR jest dla Ciebie! Umów się na konsultację w Beauty Address i poznaj szczegóły dotyczące innowacyjnych zabiegów estetycznych poprawiających wygląd!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button