Leczenie trądziku

Wbrew panującym mitom trądzik nie dotyka jedynie nastolatków i nie zawsze znika po zakończeniu okresu dojrzewania. Czy wiecie, że 8 na 10 osób boryka się z trądzikiem w różnych fazach życia? W klinice Beauty Address zajmujemy się kompleksowym leczeniem trądziku młodzieńczego oraz trądziku wieku dorosłego.

Kurację antytrądzikową rozpoczynamy od konsultacji z kosmetologiem, podczas której przeprowadzamy badanie skóry za pomocą urządzenia
Observ 520x. System świateł led oraz odpowiednich filtrów pozwala na analizę problemów skórnych: trądziku, przebarwień, zmarszczek, naczynek, stanów zapalanych. Celem konsultacji jest zbadanie stanu skóry, poznanie stosowanych dotychczas metod leczenia i sposobu pielęgnacji. Zwracamy uwagę na wszystkie czynniki, które mogły wpłynąć na powstawanie trądziku, w tym stan hormonalny, błędy pielęgnacyjne, dietę. Następnie tworzymy indywidualny plan terapii (tzw. antytrądzikowy beauty plan), który krok po kroku pozwala naszym Pacjentom skutecznie pozbyć się trądziku i cieszyć się gładką, zdrową skórą bez wyprysków i zaskórników.

Mamy wiele sukcesów w leczeniu trądziku u osób, które przez wiele lat bezskutecznie stosowały różne terapie, leczyły się u dermatologów i endokrynologów, próbowały licznych i często drogich kosmetyków na trądzik. Nasze doświadczenie pokazuje, że można wyleczyć trądzik u każdego – kluczowe jest indywidualne dobranie terapii, w oparciu o przyczynę trądziku i jego rodzaj.

U większości osób efekty widoczne są już po pierwszym miesiącu dobrze dobranej kuracji.
Doskonałym przykładem sukcesów kosmetologów z kliniki Beauty Address są nasze kosmetolog Marta i Wiktoria, które po wieloletniej walce z trądzikiem zakończyły ten proces zwycięsko. Wizyty u lekarzy, kupowanie coraz to nowych, cudownych eliksirów, maści, antybiotyków trwało u Marty prawie 20 lat i było bezskuteczne. Dopiero po przeprowadzeniu wielu prób i doświadczeń, nasze Kosmetolog znalazły skuteczny sposób na trądzik, których efekty możecie podziwiać u Nas w Klinice.

Jakie zabiegi na trądzik stosujemy w klinice Beauty Address? W leczeniu zmian skórnych wysoką skuteczność mają różnego rodzaju peelingi chemiczne z zastosowaniem kwasów medycznych, w tym m.in. salicylowego, azelainowego, glikolowego oraz retinolu (pochodnej witaminy A). W zależności od przypadku wykonujemy peelingi Dermaceutic, Dermaquest, Pro XN, PRX T33 oraz Peel Mission, jak również Acne Control Treatment ZOSKINHEALTH. Wykonujemy również peelingi kawitacyjny, infuzję tlenową, oxybrazję, mikrodermabrazję, oraz oczyszczający zabieg wodorowy Hydrafacial. Doskonałym urządzeniem dla osób borykających się z trądzikiem jest lampa LED Dermalux Tri-Wave MD, emitującą światło niebieskie wspierająca terapie trądzikowe. Zabiegi na trądzik są dobierane dla każdej osoby indywidualnie, aby zapewnić jak najlepsze efekty.
Serdecznie zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami. W klinice Beauty Address znajdziemy sposób na przywrócenie Twojej skórze równowagi – nawet, jeśli od lat bezskutecznie szukasz sposobów na pozbycie się trądziku.

Zobacz efekty przed i po

Zabiegi polecane przez naszych specjalistów

Wybierz kategorię zabiegu
 • Wszystkie ()
 • Dla kobiety w ciąży ()
 • Likwidacja blizn ()
 • Makijaż permanentny ()
 • Młodsza skóra ()
 • Nadmierne pocenie ()
 • Oczyszczanie cery ()
 • Pajączki naczyniowe ()
 • Pękające naczynka ()
 • Plamy na twarzy ()
 • Skórka pomarańczowa ()
 • Tatuaż ()
 • Ujędrnianie ()
 • Upiększanie ()
 • Usuwanie owłosienia ()
 • Wyszczuplanie ()
 • Wzmocnienie włosów ()
 • Zabiegi na rozstępy ()

Dermatologiczne leczenie trądziku młodzieńczego i różowatego Warszawa – najczęściej zadawane pytania

Trądzik różowaty lub młodzieńczy to powód wielu kompleksów nie tylko u nastolatków, ale również osób dorosłych. Zmiany skórne mogą prowadzić do dużego dyskomfortu, a nieodpowiednie leczenie może tylko pogorszyć istniejące już stany zapalne. W Beauty Address poznaliśmy wiele historii pacjentów zmęczonych wieloletnią walką o piękną cerę, dlatego misją dermatologów naszej kliniki jest przywrócenie im komfortu życia. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania w tym temacie.

Jaki zabieg jest najlepszy na trądzik?

Zabiegi na trądzik dla nastolatków oraz osób dorosłych dostępne w naszej klinice każdorazowo dobierane są do danego pacjenta na podstawie przeprowadzonego z nim dokładnego wywiadu. Naszym priorytetem jest Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego nigdy nie podążamy utartym schematem, każdorazowo dopasowujemy plan terapii do jednostki. Wśród zabiegów, które wybierają pacjenci, najczęściej wymienia się terapię światłem LED, peelingi chemiczne, a także terapię retinoidami miejscowymi.

Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze?

Pozbycie się trądziku na stałe często wymaga zintegrowanego podejścia obejmującego zmiany w stylu życia, farmakoterapię i w niektórych przypadkach, zabiegi dermatologiczne. Leczenie farmakologiczne, takie jak antybiotyki, retinoidy doustne lub miejscowe wymaga ścisłego nadzoru lekarskiego ze względu na potencjalne skutki uboczne. Regularna pielęgnacja skóry, zdrowa dieta, unikanie czynników wywołujących trądzik oraz profesjonalne zabiegi dermatologiczne, które wykonuje nasza klinika Beauty Address, mogą pomóc w kontroli i zapobieganiu nawrotom trądziku.

Jakie zabiegi na trądzik hormonalny?

W leczeniu trądziku hormonalnego często stosuje się doustne leki hormonalne, które regulują poziom hormonów wpływających na trądzik. Dodatkowo mogą być zalecane retinoidy miejscowe lub terapie światłem LED, które wspomagają redukcję zmian skórnych i poprawiają ogólny stan skóry. W naszych gabinetach dostępna jest lampa LED Dermalux Tri-Wave MD.

Jak długo trwa leczenie trądziku różowatego?

Trądzik różowaty – leczenie jest procesem długotrwałym i często wymaga dokładnej pielęgnacji oraz regularnego stosowania przepisanych leków. Przeważnie widoczne efekty terapii pojawiają się po kilku tygodniach, ale pełna kontrola objawów może wymagać kilku miesięcy. Ponadto, trądzik różowaty jest stanem przewlekłym, więc ważna jest stała współpraca z dermatologiem (kosmetologiem) w celu dostosowania terapii i szybkiej interwencji w przypadku ewentualnych nawrotów.

Czego nie robić przy trądziku?

Przy leczeniu trądziku ważne jest, aby unikać wyciskania niedoskonałości, co może prowadzić do pogorszenia stanu skóry, infekcji i powstawania blizn. Należy też unikać nadmiernego stosowania kosmetyków tłustych lub komedogennych, które mogą zatykać pory i nasilać trądzik. Ważne jest również, by nie przesadzać z myciem twarzy agresywnymi środkami, co może przesuszać skórę i zaburzać jej naturalną barierę ochronną, prowadząc do nasilenia problemów skórnych. 

Leczenie trądziku, Warszawa, ul. Inflancka 4B – to właśnie pod tym adresem wykonujemy zabiegi. Możesz się z nami skontaktować w celu umówienia konsultacji z naszymi kosmetologami!