Klinika kosmetologii Warszawa » Usuwanie makijażu permanentnego laserem – jak skutecznie usunąć nieudany makijaż?
usuwanie makijażu permanentnego Beauty Address

Usuwanie makijażu permanentnego laserem – jak skutecznie usunąć nieudany makijaż?

Makijaż permanentny to zabieg, w którym zakochało się wiele kobiet. Pozwala on uzyskać efekt trwałego make-upu i tym samym zaoszczędzić wiele czasu. Jest on doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych kobiet oraz sportowców. Zadaniem makijażu permanentnego nie jest stworzenie mocnego trwałego make-upu, a podkreślenie naturalnej urody pacjentki. Można to zrobić poprzez zagęszczanie rzęs, uwydatnienie koloru oraz konturu ust czy brwi. Co jednak robić w przypadku niechcianego lub nieudanego makijażu? Sprawdź usuwanie makijażu permanentnego laserem!

usuwanie makijażu permanentnego Beauty AddressMakijaż permanentny – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, makijaż permanentny jest make-upem wykonywanym na długi czas – jego efekty widoczne są od roku do nawet kilku lat. Zazwyczaj decydują się na niego kobiety, które chcą zaoszczędzić czas na jego codziennym wykonywaniu. Makijaż permanentny nie zawsze wygląda tak samo – dobierany jest on indywidualnie do każdej pacjentki, tak aby podkreślił jej naturalną urodę. Makijaże permanentne zazwyczaj polegają na wykonywaniu delikatnej kreski w linii rzęs, która uwydatnia kształt i kolor oka, korygowaniu i wypełnianiu brwi, a także trwałym malowaniu ust.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem

Makijaż permanentny jest trwały. Do jego usunięcia nie wystarczą żadne domowe sposoby, kosmetyki czy specjalne preparaty. Aby pozbyć się takiego makijażu, niezbędne są profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowej. Laser w sposób kompleksowy pozwala zredukować barwniki wykorzystywane do trwałego make-upu. Zazwyczaj, aby osiągnąć całościowy efekt, potrzebna jest cała seria zabiegów wykonywanych laserem. Ich liczba jest zróżnicowana i zazwyczaj określa ją specjalista na wstępnych konsultacjach.

Laser Q-Switch – profesjonalne usuwanie trwałego makijażu

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń stosowanych do usuwania makijażu permanentnego (również w naszej Klinice) jest laser Q-Switch.

Jego działanie oparte jest na aktywności emitowanych przez specjalne urządzenie wiązek światła o wysokiej intensywności, które rozbijają cząsteczki atramentu w makijażu. Dzięki tak wykorzystanej technologii makijaż można usunąć bez przerywania ciągłości naskórka. Przez to zabieg jest bezinwazyjny i nie niesie ze sobą ryzyka blizn.

Laserowe usuwanie makijażu gwarantuje nam praktycznie całkowite usunięcie trwałego make-upu. W zależności od jego  intensywności potrzebna jest różna liczba zabiegów. Zazwyczaj jeden zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po nim można powrócić do wykonania swoich obowiązków, nie wymaga on bowiem dłuższego okresu rekonwalescencji. Laserowe usuwanie makijażu to doskonała opcja dla osób, które nie są zadowolone z efektów swojego trwałego make-upu i chcą się go pozbyć raz na zawsze.

Przed usuwaniem makijażu permanentnego laserem specjaliści powinni zbadać dokładnie miejsce zabiegowe i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Ograniczeniami do wykonania zabiegu laserowego usuwania makijażu są, chociażby infekcje skórne, ale także przyjmowanie leków o działaniu fotouczulającym oraz skłonność do blizn. Co ciekawe, laser Q-Switch wykorzystywany może być nie tylko do usuwania makijażu permanentnego. Dzięki swojej mocy pozwala się on pozbyć także niechcianego tatuażu.

Dowiedz się więcej na temat usuwania makijażu permanentnego i pozbądź się niechcianego make-upu w prosty i bezbolesny sposób!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button