Klinika kosmetologii Warszawa » Usuwanie owłosienia na stałe – co warto wiedzieć o depilacji laserem
usuwanie owłosienia na stałe Beauty Address

Usuwanie owłosienia na stałe – co warto wiedzieć o depilacji laserem

Usuwanie owłosienia na stałe to bardzo kusząca opcja w obliczu codziennego golenia maszynką czy bolesnego usuwania włosków za pomocą wosku, czy depilatora. Każda z tych możliwości wymaga regularnego powtarzania, a dodatkowo generuje nieestetyczne podrażnienia po depilacji czy goleniu. Depilacja laserowa jawi się zatem jako złoty środek na ten problem. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem serii depilacji laserowej?

usuwanie owłosienia na stałe Beauty AddressJakie zalety ma depilacja laserowa – dlaczego warto się zdecydować?

Oczywiście główną zaletą  depilacji laserem jest usuwanie owłosienia na stałe, bez konieczności regularnego powtarzania tej czynności. Jest to nie tylko oszczędność czasu, jaką trzeba poświęcić na staranne usunięcie włosków, ale również ogromne poczucie swobody, gdyż nie trzeba o tym specjalnie pamiętać i w każdej chwili jest się gotowym na to, aby wskoczyć w bikini, wybrać się na plażę czy włożyć krótką sukienkę. Dodatkowym atutem depilacji laserowej bez wątpienia jest sposobność uniknięcia wszelkich problemów skórnych, które są następstwem częstego stosowania innych metod depilacji. Nieestetyczne podrażnienia, stany zapalne mieszków włosowych czy problem wrastania włosków zdarzają się niezwykle często przy regularnej depilacji.

Usuwanie owłosienia na stałe a inne rodzaje depilacji

To, co wyróżnia depilację laserową spośród pozostałych sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia, to fakt, że jest to zabieg niezwykle skuteczny w usuwaniu nie tylko włosa i jego cebulki, ale także niszczenie go już na poziomie mieszka włosowego. Światło lasera uderza w barwnik zawarty w strukturze włosa, znacznie go osłabiając. Powtórzenie tej czynności odpowiednią ilość razy doprowadza do całkowitego zniszczenia włosów na poziomie komórkowym, co skutecznie zapobiega ich późniejszemu odrastaniu.

Depilacja laserowa a ból i bezpieczeństwo

Gdy mowa o zabiegach z użyciem lasera zawsze pojawia się wątpliwość co do bezpieczeństwa i sposobu działania. W przypadku depilacji laserem bezpieczeństwo zapewnia nie tylko wysokiej jakości sprzęt, ale także odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przed rozpoczęciem depilacji dokonywany jest pomiar poziomu barwnika, jaki znajduje się zarówno we włosie, jak i w skórze pacjenta, a na podstawie pobranych parametrów dostosowywana jest moc działania lasera. Stosuje się również inne środki ochronne, takie jak specjalne okulary, które zapewniają pełne bezpieczeństwo.

Niestety dość poważnym problemem przy depilacji laserowej jest dyskomfort i ból, jakie mogą być odczuwalne podczas zabiegu. Poziom odczuwanego bólu może być zmniejszony za pomocą zimnych okładów bądź zastosowania specjalnych urządzeń chłodzących, jednak poziom nieprzyjemnych odczuć jest trudny do całkowitego wyeliminowania i zależy od indywidualnego progu odczuwania bólu.

Laser Vectus i depilacja jasnych włosów

Początki depilacji laserowej, to możliwość usuwania jedynie ciemnego i grubego owłosienia. Włosy jasne i cienkie nie nadawały się do tego rodzaju zabiegów. Obecnie nowe technologie, takie jak chociażby laser Vectus, pozwalają na ustawienie mocy lasera na tyle dokładnie i precyzyjnie, że bez problemu radzi on sobie nawet z bardzo jasnymi i delikatnymi włosami.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button