Klinika kosmetologii Warszawa » Usuwanie włosów z uszu laserem – jak wygląda zabieg i kiedy warto go wykonać?
Usuwanie włosów z uszu Beauty Address

Usuwanie włosów z uszu laserem – jak wygląda zabieg i kiedy warto go wykonać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wybieranym nie tylko przez kobiety. Mężczyźni niejednokrotnie decydują się na trwałe usuwanie włosów m.in. wyrastających ze środka uszu, pokrywających płatki uszne, czy nawet całą małżowinę. Zobacz, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia z uszu i dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg. 

Usuwanie włosów z uszu Beauty AddressDlaczego włosy rosną w uszach?

Włosy na męskiej twarzy są zjawiskiem całkowicie normalnym. Panowie najczęściej marzą o gęstym zaroście, który przez wielu uznawany jest za symbol męskości. Zdarza się jednak, że włosów jest za dużo, co więcej, wyrastają w miejscach, w których wyglądają bardzo nieestetycznie. Jedną z takich partii ciała jest nos i uszy. Często długie i ciemne włosy wystają ze środka uszu lub pokrywają widoczną część, głównie płatki uszne. Nadmiar owłosienia na uszach może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Przyczyną zwykle są czynniki genetyczne. Specyficzne owłosienie może być dziedziczone po ojcu i dziadku.

Niejednokrotnie na występowanie nadmiernego owłosienia wpływają także zmiany hormonalne. Problem ten zwykle dotyczy mężczyzn w starszym wieku, ponieważ wraz z upływem lat pojawia się coraz więcej włosów na uszach oraz w nosie. Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną nadmiernego owłosienia także u kobiet.

Laserowe usuwanie włosów z uszu – dlaczego warto?

Usuwanie włosów z uszu warto wykonywać przede wszystkim ze względów estetycznych. Do najpopularniejszych metod należy bezbolesne przycinanie włosków, które wystają z uszu. Nieco trudniej usunąć w ten sposób owłosienie pokrywające małżowinę uszną. Ze względu na jej kształt samodzielne przycinanie i golenie nie pozwala na uzyskanie gładkiej skóry.

Nieco skuteczniejszym sposobem na usuwanie włosów na uszach jest zastosowanie wosku, dzięki któremu wyrywamy owłosienie wraz z cebulkami, a tym samym zyskujemy gładkie uszy na dłużej. Jest to jednak metoda bolesna, a po pewnym czasie włosy odrastają.

Jedynym sposobem na trwałe z ucha jest depilacja laserowa, poprawnie nazywana epilacją. Dzięki zabiegom przy użyciu lasera szybko i bezboleśnie pozbywamy się nieestetycznego owłosienia, zyskując:

  • trwałe efekty;
  • bezbolesne usuwanie włosów;
  • wyeliminowanie problemu z wrastającymi włosami;
  • większą higienę – zanieczyszczenia przestają gromadzić się na włosach wyrastających z uszu;
  • komfort fizyczny – owłosienie często jest niewygodne, swędzi i przeszkadza;
  • komfort emocjonalny – na stałe pozbywamy się kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem.

Na czym polega trwałe usuwanie włosów z uszu?

Decydując się na laserowe usuwanie włosów z uszu, możemy liczyć na trwałe efekty. Energia lasera stosowanego do epilacji wykazuje powinowactwo do melaniny, czyli grupy barwników znajdujących się w dużym stężeniu w mieszkach włosowych. Dzięki absorpcji wiązki lasera przez melaninę dochodzi do podniesienia temperatury nie tylko w cebulce włosa, ale także w macierzy odpowiedzialnej za jego ponowny wzrost. Dzięki kumulacji energii punktowo w każdym włosie dochodzi do jego całkowitej destrukcji, co oznacza, że włos nie odrasta. Epilacja uszu powinna jednak być powtarzana, podobnie jak w przypadku każdej innej partii ciała. Konieczność cyklicznych powtórzeń wynika z faktu, że melanina wytwarzana jest we włosach będących aktualnie w fazie wzrostu, czyli gdy jest on wciąż połączony z macierzą.

Fazy życia włosów przebiegają cyklicznie, a włosy, które oddzieliły się od macierzy lub przechodzą przez fazę kończącą się naturalnym wypadnięciem włosa, nie mogą być na stałe usunięte. Wykonanie kilku powtórzeń zabiegu w odstępach kilkutygodniowych pozwala na dotarcie do każdej macierzy włosa, a tym samym na trwałą eliminację problemu.

Umów się na konsultację w naszej Klinice i już teraz pozbądź się nieestetycznego owłosienia z uszu! Przekonaj się, jak epilacja uszu poprawi Twój wygląd i samopoczucie!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button