Klinika kosmetologii Warszawa » Vectus – laserowe usuwanie owłosienia na twarzy
laserowe usuwanie owłosienia na twarzy Beauty Address

Vectus – laserowe usuwanie owłosienia na twarzy

Nadmiar owłosienia to jedna z przypadłości, która może stać się źródłem wielu kompleksów. Szczególnie wśród pań, jeśli widoczne włoski występują w bardzo widocznym miejscu, przede wszystkim na twarzy mogą stać się powodem złego samopoczucia. Usuwanie owłosienia klasycznymi metodami jak wosk czy golarki nie daje nam trwałości, a jedynie krótkotrwały efekt. Dodatkowo pozbywanie się owłosienia takimi metodami bardzo często powoduje liczne podrażnienia. Doskonałą alternatywą dla klasycznych metod usuwania nadmiaru włosków są zabiegi wykonywane laserem. Dowiedz się, jak skuteczne może być laserowe usuwanie owłosienia na twarzy!

laserowe usuwanie owłosienia na twarzy Beauty AddressLaserowa epilacja – co to takiego?

Epilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród pań, jak i panów. Jest ona wyjątkowo komfortowa. W przeciwieństwie do innych metod redukcji owłosienia pozwala na trwałe pozbycie się włosków. Epilacja laserem polega na wykorzystaniu mocy wiązek światła emitowanych przez to urządzenie do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych odpowiedzialnych za ich wzrost. Dzięki temu od źródła pozwala ona pozbyć się problemu nadmiernego zarostu z wybranych partii ciała, w tym również z okolic twarzy.

Laser Vectus do epilacji twarzy

Laserowa epilacja może być wykorzystywana na ciało, ale również na okolice twarzy. Służy ona między innymi do epilacji wąsika, baków, brody, a także włosów w okolicach nosa czy szyi. Epilacja twarzy to zabieg, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki niemu panowie mogą pozbyć się niechcianego zarostu, a panie usunąć problematyczny wąsik.

Laserem wykorzystywanym przez specjalistów z naszej kliniki do usuwania owłosienia jest laser Vectus. Działanie urządzenia Vectus Cynosure Palomar oparte jest tak jak w przypadku innych laserów na emisji wiązek światła, których oddziaływanie pozwala na trwałe pozbyć się włosków poprzez niszczenie macierzy włosa.

Jak wygląda zabieg laserowej epilacja twarzy?

Po konsultacji wstępnej i wykluczeniu przeciwwskazań do wykonania epilacji specjaliści ustalają zazwyczaj parametry, które mogą być wykorzystane do wykonania zabiegu. Uwzględniając ilość barwnika oraz strukturę włosa, mogą oni dobrać idealną moc wiązki światła lasera do indywidualnych potrzeb pacjenta. Gwarantuje to maksymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Laserowa epilacja trwa kilkanaście minut. Polega na emisji wiązek światła, które absorbowane przez barwnik we włoskach, niszczą struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Zabieg ten jest stosunkowo komfortowy dla pacjenta.  Dzięki temu, że w jego trakcie wykorzystuje się specjalne systemy chłodzące, może być on wykonywany u osób nawet z bardzo niskim progiem bólu. Zabieg epilacji na daną partię ciała powinien być powtórzony kilkakrotnie, aby można było osiągnąć całkowity i trwały efekt.

Przeciwwskazania do wykonania epilacji

Zabieg epilacji jest bardzo bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Mogą wykluczyć możliwość jego wykonania. Takimi przeszkodami uniemożliwiającymi wykonanie epilacji laserowej są, chociażby: ciąża oraz okres laktacji, antybiotykoterapia, opryszczka. To także różnego rodzaju choroby skóry, infekcje wirusowe oraz grzybicze, nowotwory, a także świeża opalenizna czy choroby układu odpornościowego.

Dowiedz się więcej na temat epilacji laserowej twarzy w Beauty Address!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button