Klinika kosmetologii Warszawa » Wyszczuplanie ciała masażem próżniowo-drenującym – skuteczna redukcja cellulitu i tłuszczu
modelowanie ciała Beauty Address

Wyszczuplanie ciała masażem próżniowo-drenującym – skuteczna redukcja cellulitu i tłuszczu

Idealne ciało bez niedoskonałości to marzenie każdej kobiety. Godziny spędzane na siłowni, restrykcyjne diety czy przyjmowanie tabletek, które mają pomóc pozbyć się nadmiernych kilogramów, zwykle nie dają oczekiwanych rezultatów, ani nie są bezpieczne dla naszego organizmu. Mimo że odpowiednia dieta i aktywność fizyczna są niezbędne, aby utrzymać dobrą kondycję, to aby zredukować tłuszcz i cellulit mogą one nie wystarczyć. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które dzięki swoim innowacyjnym technologiom szybko i bezpiecznie modelują ciało. Jedną z najbardziej skutecznych metod kompleksowego wyszczuplania ciała jest, chociażby masaż próżniowo-drenujący.  Dowiedz się, na czym polega jego działanie i jakie efekty możesz osiągnąć dzięki takiemu zabiegowi.

modelowanie ciała Beauty AddressNadmiar tkanki tłuszczowej i uciążliwy cellulit

Tłuszcz i cellulit to dwie rzeczy, na które narzekają niemal wszystkie kobiety. Nadmiar tkanki tłuszczowej pojawia się jako konsekwencja przybierania na wadze, które spowodowane może być nieprawidłową dietą, siedzącym trybem życia czy zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Dość często dodatkowe kilogramy pojawiają się także jako konsekwencja chorób. Duże znaczenie mają również czynniki genetyczne. Cellulit bardzo często wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jednak występować może on także u osób szczupłych. Charakterystyczna pomarańczowa skóra na ciele to nic innego jak przebarwienia i zgrubienia na skórze, które uwidaczniają się w konsekwencji zmian zwyrodnieniowych tkanki podskórnej na skutek zaburzeń mikrokrążenia i zastojów w naczyniach limfatycznych, a także krwionośnych.

Masaż próżniowo- drenujący – co to takiego?

Jedną z metod modelowania ciała wykorzystywanych w naszej Klinice jest masaż próżniowo-drenujący SPM. Zabieg ten polega na zastosowaniu metody masażu w problematycznych partiach ciała, powodując rozpad komórek tłuszczowych i pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. Dodatkowo, do wykonania takiego masażu wykorzystuje się specjalny balsam z aktywnymi składnikami, który pozwala jeszcze lepiej odżywić i zregenerować skórę.

Jak działa masaż próżniowo – drenujący?

Połączenie masażu próżniowego z masażem drenującym to zabieg, który pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów i pomarańczowej skórki za pomocą stymulowania skóry, powoduje zmiany w jej głębszych strukturach. Wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia SPM, masaż próżniowo-drenujący polega na zasysaniu skóry specjalnymi aplikatorami. W konsekwencji komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. Dochodzi także do  poprawy krążenia krwi oraz limfy w organizmie. Takie działanie masażu pozwala na redukowanie cellulitu już u źródła jego powstawania. Masaż ten pozwala także na stymulację tkanki skórnej do wzmożonej produkcji kolagenu. Jest on odpowiedzialny za odpowiednie napięcie naszej skóry, które gwarantuje jej młody wygląd.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg masażem próżniowo-drenującym?

Masaż próżniowo-drenujący jest przeznaczony dla wszystkich pacjentów, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i ujędrnić swoje ciało. Taki zabieg pozwala nam wymodelować naszą sylwetkę do perfekcyjnych kształtów, dzięki którym znikną nasze kompleksy, a wróci zadowolenie z siebie i dobre samopoczucie. Zabieg masażem jest bardzo bezpieczny, jednak nie powinien on być wykonywany w przypadku kobiet w ciąży czy w trakcie laktacji. Przeciwwskazaniem do jego wykonania mogą być także wszelkie infekcje bakteryjne oraz wirusowe, a także choroby takie jak cukrzyca czy zaburzenia krążenia krwi. Takie przeciwwskazania powinny być wykluczone w pierwszej kolejności na konsultacji wstępnej do zabiegu.

Poznaj moc masażu próżniowo-drenującego i innych zabiegów na wyszczuplanie ciała.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button