Zabiegi na włosy dla mężczyzn – wzmacnianie włosów

Szacuje się, że na głowie człowieka znajduje się od 100 do 150 tys. włosów. Przeciętne tempo ich wzrostu wynosi 1-2 cm miesięcznie. Prawidłowy cykl życia włosa zakłada ich wymianę co 3-6 lat. Zmniejszanie gęstości włosów oraz ich wypadanie są naturalnym procesem zazwyczaj związanym z wiekiem. Jednak w przypadku wielu mężczyzn proces wypadania włosów następuje w przyspieszonym tempie, powodując tzw. zakola oraz przerzedzenie włosów. Jednocześnie włosy ulegają osłabieniu, są cieńsze i mniej elastyczne. Problem ten dotyczy mężczyzn w różnym wieku, gdyż głównym winowajcą są tu czynniki genetyczne, a zwłaszcza enzym 5α-reduktazy, który reguluje poziom testosteronu w mieszkach włosowych.

Na szczęście istnieje wiele skutecznych zabiegów wzmacniania włosów u mężczyzn, których celem jest zahamowanie łysienia, stymulowanie wzrostu włosów, pogrubiane i odżywianie struktury włosa. Podstawą dobrania skutecznej terapii jest dokładny wywiad z pacjentem i ustalenie przyczyn nadmiernego wypadania włosów lub/i ich pogorszonej kondycji. W leczeniu wykorzystujemy nowoczesne i potwierdzone badaniami terapie oparte m.in. o osocze bogatopłytkowe, aminokwasy, peptydy czy dwutlenek węgla.

Jedną z bardzo skutecznych kuracji ukierunkowanej na wzmacnianie włosów jest Dr. Cyj Hair Filler – innowacyjna terapia peptydowa o udowodnionej skuteczności. Za pomocą specjalnej ampułkostrzykawki podajemy do skóry mieszankę składającą się z aż 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Jest to odżywczy koktajl dla włosów, który działa na długo po przeprowadzeniu zabiegu, powodując stopniowe, długotrwałe uwalnianie i penetrację składników aktywnych w skórze.

Inną z wykorzystywanych metod jest karboksyterapia skóry głowy, która świetnie sprawdza się zarówno w przypadku leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn, jak i wypadania włosów o innym podłożu. Dwutlenek węgla wywołuje kontrolowany, przejściowy stan zapalny, stymulując regenerację cebulek włosów i ich wzrost. Efekt terapii to zahamowanie wypadania oraz silniejsze i gęstsze włosy.

W zależności od wskazań, proponujemy naszym Pacjentom zabiegi mezoterapii igłowej (np. z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego), mikronakłuwanie Dermapen i inne terapie skoncentrowane na potrzebach skóry głowy. Serdecznie zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy dobiorą dla was najbardziej dopasowane, efektywne procedury zabiegowe.