Klinika kosmetologii Warszawa » Zabiegi antysmogowe – jak skutecznie oczyścić i zregenerować skórę?
zabiegi antysmogowe Beauty Address

Zabiegi antysmogowe – jak skutecznie oczyścić i zregenerować skórę?

Z roku na rok mamy do czynienia z coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzem. Problem ten widoczny jest przede wszystkim w okresie smogowym, czyli jesienią i zimą. Na skutek szkodliwych substancji znajdujących się w smogu takich jak: tlenki siarki, tlenki węgla czy metale ciężkie (jak kadm, rtęć czy ołów) nasza skóra narażona jest na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Aby zapobiec następstwom oddziaływania zanieczyszczonego powietrza, warto zdecydować się na specjalne zabiegi antysmogowe, które kompleksowo oczyszczają i regenerują naszą skórę. Dowiedz się, jakie technologie medycyny estetycznej pozwolą Ci zapewnić sobie odżywioną i piękną skórę nawet w sezonie smogowym i tuż po nim!

zabiegi antysmogowe Beauty Address
Wpływ smogu na skórę

Zawarte w smogu szkodliwe substancje aktywne negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Nie tylko jest ona narażona na zanieczyszczenie powietrzem, ale także na zwiększone ryzyko powstawania różnego rodzaju stanów zapalnych naskórka takich jak, chociażby zmiany trądzikowe. Dodatkowo ekspozycja skóry na szkodliwe działanie dymu smogowego przyspiesza procesy starzenia się skóry. W wyniku utraty nawilżenia oraz niedotlenienia szybciej traci ona swoją elastyczność i jędrność. Substancje zawarte w smogu powodują, że nasza skóra traci swój naturalny blask, staje się ziemista, w konsekwencji powodując kompleksy i złe samopoczucie. Zabiegi medycyny estetycznej stają się w tym wypadku szybkim, bezpiecznym i co najważniejsze – skutecznym remedium na wszelkie niedoskonałości wywołane negatywnym oddziaływaniem zanieczyszczonego powietrza.

Infuzja tlenowa – sposób na szybką poprawę kondycji skóry

Jednym ze skutecznych zabiegów, który może zapobiec negatywnemu oddziaływaniu smogu na naszą skórę, jest infuzja tlenowa. Jej zadaniem jest kompleksowe odżywienie oraz poprawa kondycji skóry. Infuzja swoje zastosowanie znalazła w regeneracji zmęczonej, ziemistej cery, jej odmładzaniu oraz wyrównywaniu kolorytu i redukcji zaczerwienień. Co więcej, zabieg ten pozwala również na redukcję trądziku oraz zmian trądzikowych, do których powstawania przyczynia się zanieczyszczone powietrze. Infuzja tlenowa nie tylko jest skutecznym zabiegiem, który pomaga uporać się z wieloma problemami. To także bardzo bezpieczny i nieinwazyjny sposób poprawy kondycji skóry. Polega on na nałożeniu specjalnego serum,  które dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjent oraz oddziaływaniu technicznym tlenem na skórę twarzy.

Infuzja tlenowa przynosi bardzo szybkie efekty, dzięki czemu może być jednorazowym zabiegiem, stosowanym np. przed ważnym wydarzeniem.

Oxybrazja w połączeniu z infuzją tlenową

Infuzję tlenową wykonywać można wraz z zabiegiem oxybrazji, czyli działaniem tlenu pod ciśnieniem oraz rozproszonej soli fizjologicznej. Oxybrazja w połączeniu z infuzją tlenową jest niezwykle skutecznym zabiegiem, który pozwala walczyć z atopową, suchą skórą, przebarwieniami i pierwszymi oznakami procesów starzenia się, które mogą być wywołane zanieczyszczeniami powietrza. Tak jak w przypadku infuzji tlenowej, oxybrazja jest prosty i nieinwazyjnym zabiegiem, który pozwala na bezpośredni powrót do codziennych czynności od razu po zabiegu.

Peelingi kawitacyjne na oczyszczanie skóry wrażliwej

Jeszcze innym rozwiązaniem do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej smogowym dymem jest wykorzystanie peelingów takich jak, chociażby peeling kawitacyjny. Jest on przeznaczony również do skóry wrażliwej, przesuszonej i problematycznej np. z niedoskonałościami takimi jak przebarwienia, pękające naczynka czy zmiany trądzikowe. Peeling ten dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu pozwala złuszczyć martwy naskórek i zredukować nadmiar wydzielanego sebum. Wykorzystywane do peelingu  serum stymuluje skórę do odnowy i wzmożonych procesów regeneracyjnych. W peelingu kawitacyjnym wykorzystuje się oddziaływanie na skórę szybkimi zmianami ciśnienia oraz technologią ultradźwiękową.

Poznaj zabiegi antysmogowe w naszej Klinice i sprawdź jak kompleksowo oczyścić i zregenerować swoją skórę!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button