Klinika kosmetologii Warszawa » Zabiegi na łysienie – najskuteczniejsze sposoby na redukcję nadmiernego wypadania włosów
zabiegi na łysienie Beauty Address

Zabiegi na łysienie – najskuteczniejsze sposoby na redukcję nadmiernego wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów to powszechny problem wielu kobiet i mężczyzn. Na kondycję skóry głowy, a tym samym na włosy największy wpływ ma układ hormonalny oraz styl życia. Gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać, przestajemy czuć się atrakcyjnie. Pomocne okazują się zabiegi na łysienie, dzięki którym możemy zagęścić włosy i zredukować zarówno łysienie androgenowe, jak i nadmierne wypadanie włosów. Poznaj szczegóły!

zabiegi na łysienie Beauty AddressPrzyczyny nadmiernego wypadania włosów

Problem z łysieniem dotyczy obu płci, jednak to mężczyźni szybciej i częściej tracą włosy. Winą za łysienie pojawiające się u panów w każdym wieku obarcza się głównie testosteron. Mieszki włosowe okazują się bardzo wrażliwe na działanie testosteronu, dlatego paradoksalnie większa ilość tego hormonu świadcząca o męskości jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, co określa się jako łysienie androgenowe. W tym przypadku włosy najczęściej zaczynają wypadać nad linią czoła, tworząc tzw. zakola charakterystyczne dla mężczyzn.

W przypadku kobiet za łysienie najczęściej odpowiada styl życia oraz zaburzenia hormonalne, występujące zwykle po okresie ciąży oraz w trakcie menopauzy. Przyczynami nadmiernego wypadania włosów mogą być m.in. czynniki takie jak:

  • częste poddawanie włosów zabiegom stylizacyjnym;
  • nieodpowiednia dieta prowadząca do niedoborów witamin i minerałów wpływających na kondycję włosów;
  • zaburzenia odżywienia i dotlenienia skóry głowy;
  • przewlekły stres.

Nieco rzadziej spotyka się łysienie plackowate. Jest to schorzenie prawdopodobnie o podłożu immunologicznym i częściowo genetycznym. Łysienie w tym przypadku dotyka różnych partii ciała, nie tylko owłosionej skóry głowy. Włosy wypadają punktowo, tworząc charakterystyczne, łyse “placki”. Co ważne, choroba ta częściej dotyczy osób przed 30. rokiem życia, a także dzieci. Leczenie łysienia plackowatego wymaga natomiast włączenia odpowiedniej farmakoterapii.

Zabiegi zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów

Włosy nadmiernie wypadające potrzebują odpowiedniego odżywienia oraz wzmocnienia skóry głowy. W przypadku łysienia niewystarczające jest stosowanie zabiegów kosmetycznych jedynie na łodygi włosów. Podstawą jest poprawa mikrokrążenia skóry głowy oraz dostarczenie związków pobudzających porost włosów. Istnieje wiele zabiegów na łysienie, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się m.in.:

  • Mezoterapia igłowa – zabieg ten polega na wykonaniu serii niewielkich nakłuć w miejscu wymagającym regeneracji. Mezoterapia na łysienie działa na zasadzie pobudzania naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu skóra głowy staje się wzmocniona. W trakcie zabiegu stosuje się także mieszanki związków aktywnych dobieranych w zależności od problemu. Mikronakłucia natomiast pozwalają na ich wprowadzenie w głębsze warstwy skóry.
  • Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym – zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę niewielkiej ilości osocza zawierającego skoncentrowaną ilość płytek krwi. Jest to materiał pozyskiwany z krwi pacjenta, który cechuje się dobroczynnym wpływem na kondycję skóry. Pod wpływem osocza bogatopłytkowego zawierającego czynniki wzrostu dochodzi do naturalnego zagęszczenia, odżywienia i zregenerowania skóry. Działanie takie sprawdza się doskonale w przypadku łysienia i nadmiernego wypadania włosów.
  • Dermapen – jest to zabieg stosowany także na łysienie. Zasada działania Dermapenu przypomina mezoterapię mikroigłową, jednak w tym przypadku nakłucia wykonywane są za pomocą specjalnego urządzenia. Szereg niewielkich igieł wykonuje nakłucia w sposób pulsacyjny, a ich głębokość jest znacznie precyzyjniej kontrolowana.
  • Karboksyterapia – jednym ze skutecznych sposobów na poprawę kondycji włosów jest także zabieg wykorzystujący techniczny dwutlenek węgla. Pęcherzyki powietrza wprowadza się pod skórę, a głównym celem zabiegu jest poprawa mikrokrążenia. Działanie takie poprawia dotlenienie skóry głowy, dzięki czemu włosy mają zapewnione prawidłowe odżywienie, a tym samym przestają nadmiernie wypadać.
  • Dr. Cyj Hair Filler – jest to zabieg wskazany dla osób, które mają problemy z osłabioną kondycją włosów. Terapia i w tym przypadku polega na wykonaniu serii mikronakłuć, ale także na dostarczeniu związków peptydowych wprost do cebulek włosów.

Zabiegi na łysienie i osłabioną kondycję włosów dobiera się indywidualnie, w zależności od kondycji skóry głowy oraz oczekiwań. Umów się na konsultację ze specjalistą w naszej Klinice, który pomoże Ci w wyborze kuracji najodpowiedniejszej dla stanu Twoich włosów!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button