Klinika kosmetologii Warszawa » Zdrowe i mocne włosy. Jak zadbać o kosmyki, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu i poprawić ich kondycję?
mocne włosy zabiegi Beauty Address

Zdrowe i mocne włosy. Jak zadbać o kosmyki, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu i poprawić ich kondycję?

Włosy bez wątpienia są ogromnym atutem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, a każda nawet drobna zmiana może diametralnie wpłynąć na ogólny wygląd człowieka. Dlatego właśnie warto dbać o kondycję włosów i odpowiednio je pielęgnować, gdyż bez wątpienia wpływają one na ogólną aparycję. Zdrowe i mocne włosy są bardziej podatne układaniu, a i na co dzień wyglądają lepiej i sprawiają znacznie mniej problemów. Jak dbać o włosy i jakie zabiegi na włosy stosować?

mocne włosy zabiegi Beauty Address
Co wpływa na włosy i nadmierne wypadanie włosów

Włosy są odbiciem ogólnej kondycji organizmu. Kiedy dzieje się coś złego, to właśnie ich stan pogarsza się jako pierwszy. Kiedy słabną, łamią się i wypadają, warto udać się na badania i sprawdzić poziom witamin i minerałów. Oczywiście warto zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o tym, że wypadanie włosów jest procesem naturalnym, jeśli jednak ilość kosmyków pozostających na szczotce zauważalnie się zwiększy, bez wątpienia jest to powód do niepokoju. Na nadmierne wypadanie włosów wpływa kilka czynników, których warto unikać, aby zachować fryzurę w jak najlepszej kondycji.

Odpowiednia dieta na mocne włosy

To, jak wygląda organizm człowieka od zewnątrz, jest uwarunkowane tym, co jest dostarczane do wewnątrz. Codzienne posiłki powinny nie tylko dostarczać energii, ale również cennych składników odżywczych. W przypadku włosów zbawienny wpływ ma beta karoten, witamina C i A, a także magnez, cynk i żelazo. Warto zatem zadbać o dobrą dietę, aby organizm mógł dostarczyć włosom tego, co dla nich najlepsze.

Pielęgnacja włosów i zabiegi na włosy

Dostarczanie odpowiednich składników do wewnątrz to połowa sukcesu, gdyż nie bez znaczenia są również wszelkie preparaty nakładane bezpośrednio na włosy. Ważna jest nie tylko codzienna pielęgnacja składająca się z odpowiednio dobranego szamponu, odżywki, maseczek czy preparatów ochronnych, ale również inne zabiegi na włosy, jakie można wykonać w gabinecie kosmetycznym, a które dogłębnie odżywiają włosy.

Tryb życia a zdrowe i mocne włosy

Włosy są również zwierciadłem tego, czy organizm radzi sobie z trybem życia, jaki zostaje mu narzucony. Kiedy włosy stają się osłabione i łamliwe, to znak, że coś jest nie tak. Na nadmierne wypadanie włosów mają wpływ takie czynniki jak:

  • stres,
  • niedobór snu,
  • przemęczenie,
  • brak słońca,
  • nadmierne stosowanie używek takich jak alkohol czy papierosy.

Uwarunkowania genetyczne a kondycja włosów

Nie zawsze można mieć wpływ na to, czy włosy wypadają, czy też są w dobrej formie. Niekiedy ich stan i prędkość wypadania czy utraty koloru zapisane są w genach. Duże zakola, łysienie na czubku głowy, czy tendencja do nadmiernego wypadania i utraty koloru często są dziedziczone po najbliższych, wówczas odpowiedni tryb życia czy dieta nie są w stanie uchronić przed utratą włosów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznych zabiegów na włosy, które wzmacniają je już od cebulki.

Dermapen, czyli zabieg na wzmocnienie włosów

Wśród zabiegów, które sprawdzą się przy problemie wypadających włosów, dużą popularnością cieszy się Dermapen. Podczas zabiegu za pomocą mikronakłuć w głąb skóry wprowadzane są składniki odżywcze, które stymulują komórki do szybszego metabolizmu i regeneracji, co w efekcie pozwala na szybką poprawę kondycji i wyglądu włosów. W łatwy i szybki sposób możemy pozbyć się problemu osłabionych i wypadających włosów, zyskując zdrową i dobrze wyglądającą fryzurę.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button