Klinika kosmetologii Warszawa » Zmagasz się z problemem tak zwanych pajączków? Wypróbuj laserowe zamykanie naczynek!
pękające naczynka Beauty Address

Zmagasz się z problemem tak zwanych pajączków? Wypróbuj laserowe zamykanie naczynek!

Pękające naczynka spędzają ci sen z powiek i szukasz łatwego sposobu na pozbycie się ich ze swojej skóry? Chcesz się dowiedzieć, skąd się biorą pajączki i jak się ich pozbyć? W takim razie to coś zdecydowanie dla Ciebie, sprawdź jakie zabiegi wpływają korzystnie na krążenie krwi i jak w bezpieczny i komfortowy sposób pozbyć się nieestetycznych, popękanych naczynek ze swojego ciała.

pękające naczynka Beauty AddressCzym są pęknięte naczynka?

Teleangiektazje, czyli pękające naczynia krwionośne mogą występować u każdego, niezależnie od jego wieku, płci, czy wagi. To widoczne naczynia krwionośne, które prześwitują spod skóry i pękają, najczęściej przez cienkie ścianki naczyń krwionośnych. Pękające naczynka tworzą tak zwane „pajączki”, które ciężko jest przykryć makijażem lub schować pod ubraniem. Problem ten najczęściej występuje u osób o delikatnej i wrażliwej skórze, ale nie tylko u nich. Może pojawić się także u innych, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych lub nieodpowiedniej diety. Czasem naczynka pojawiają się też przez prowadzony tryb życia, na przykład na nogach u osób, które dużo czasu spędzają w pozycji stojącej.

Pękające naczynka mogą też być oznaką choroby, więc jeśli problem się nasila, skonsultuj się z lekarzem i sprawdź, czy za ich występowanie nie odpowiada problem z ciśnieniem lub równowagą hormonalną. Pękające naczynka mogą być także oznaką problemów z krążeniem, więc jeśli na nie cierpisz, zabiegi w gabinecie kosmetologicznym mogą nie tylko poprawić wrażenia estetyczne, usuwając pajączki, ale także pomóc ci z Twoim problemem z krążeniem. Koniecznie zapytaj personel o inne, dostępne zabiegi, które pobudzają i korzystnie wpływają na krążenie i wspierają regenerację naczyń krwionośnych. Niezależnie od tego, z jakiego powodu pękają naczynka w Twojej skórze, pamiętaj, że nieleczony problem będzie powracać, więc warto zapobiegać i leczyć.

Jak się pozbyć naczynek?

Żeby pozbyć się naczynek, wystarczy wybrać się na prosty zabieg kosmetologiczny. Dzięki nowoczesnej technologii, naczynka można zamknąć przy pomocy lasera w trakcie krótkiej wizyty. Mniejsze zmiany mogą zniknąć już po pierwszym zabiegu, z kolei większe zmiany mogą potrzebować całej serii. Wszystko zależy od ilości popękanych naczynek i ich rozmiarów, dlatego nie warto zwlekać z wykonaniem zabiegu, lepiej mieć ten problem szybciej z głowy!

Poza laserowym zamykaniem naczynek można także zastosować skleroterapię. To zabieg, który można wykonać na kilka sposobów, obejmuje między innymi wstrzykiwanie preparatów z substancjami czynnymi lub regulującymi krzepnięcie. Dokładny przebieg zabiegu zostaje zaplanowany indywidualnie, pod potrzeby każdego pacjenta, nie ma jednego, sprawdzonego scenariusza. Nie jest to rozwiązanie operacyjne, to zabiegi bezinwazyjne. Sam proces trwa od 15 do 30 minut i nie trzeba się do niego w żaden specjalny sposób przygotowywać. Jeśli pacjent stosuje się do zaleceń po zabiegowych, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne, co sprawia, że zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjentów. Skleroterapia jest bardzo skuteczna i powinna być stosowana seriami, dla uzyskania jak najlepszych efektów.

Czy można rozwiązać problem na stałe?

Jeśli zdecydujesz się na laserowe zamknięcie naczynek i ujednolicenie kolorytu swojej skóry, zmiana zniknie na stałe. Żeby uniknąć pojawiania się kolejnych, koniecznie zlokalizuj powód pojawiania się teleangiektazji w Twoim przypadku. Warto także przyjrzeć się swojej rutynie pielęgnacyjnej. Regularne odwiedzanie zabiegów kosmetycznych i pielęgnacja skóry, zwłaszcza twarzy i dekoltu może zapobiec powstawaniu kolejnych pajączków. Zabieg skleroterapii można także stosować jako zapobieganie powstawania naczynek, żeby wzmocnić delikatne naczynia krwionośne. Regularne wykonywanie zabiegów nie tylko wzmocni Twoją skórę, ale także wydobędzie jej ukryty blask. Pozwól sobie na odrobinę luksusu, znajdź chwilę dla siebie. Pamiętaj, żeby regularnie kontrolować stan swojej skóry i monitorować wszystkie zmiany. Im szybciej zareagujesz, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Przestań się martwić pękającymi naczynkami, zacznij cieszyć się życiem! Sprawdź zamykanie naczynek – Warszawa.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button