Klinika kosmetologii Warszawa » Depilacja u mężczyzn – na czym polega trwałe usuwanie owłosienia laserem u Panów?
depilacja u mężczyzn Beauty Address

Depilacja u mężczyzn – na czym polega trwałe usuwanie owłosienia laserem u Panów?

Depilacja u mężczyzn bywa wciąż nieco kontrowersyjnym tematem – Panowie często zastanawiają się, czy wypada… zdecydowanie tak, co z pewnością potwierdzi większość mężczyzn i kobiet. Trwała, laserowa depilacja u mężczyzn polecana jest przede wszystkim ze względu na wygodę, higienę oraz estetykę. Poznaj szczegóły dotyczące męskiej depilacji oraz sprawdź, jakie partie ciała wydepilować na zawsze!

depilacja u mężczyzn Beauty AddressDepilacja u mężczyzn – za i przeciw, czyli włosy są potrzebne, czy jednak nie?

Włosy nie rosną na ciele bez powodu. Ich podstawową funkcją jest ochrona newralgicznych partii ciała. Na włosach zatrzymywane są drobnoustroje, co zapobiega ich przenikaniu do delikatnych partii ciała. Jednak, co ciekawe, ta teoria bywa podważana. Ponoć włosy w delikatnych partiach ciała, zamiast chronić przed zarazkami stanowią siedlisko bakterii, a ich rzeczywistą funkcją jest zatrzymywanie feromonów.

W dzisiejszych czasach człowiek posiadł jednak pewne zdolności, które skutecznie zastępują pierwotne instynkty, a włosy na wielu częściach ciała są nie tylko zbędne, ale również wyjątkowo kłopotliwe. Panie już od dawna wiedzą, że nic nie gwarantuje komfortu tak, jak idealnie gładkie ciało. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by również mężczyźni mogli pochwalić się gładką skórą… no może poza lśniącymi włosami na głowie i delikatnym zarostem na brodzie, co jest oczywiście kwestią gustu!

Trwała depilacja u mężczyzn – jak działa laser?

Panowie dbający o wygląd wiedzą, jak ważne jest zachowanie gładkiej i czystej skóry. Depilacja u mężczyzn może być wykonana na kilka sposobów, podobnie jak w przypadku kobiet. Najczęściej stosowaną metodą usuwania owłosienia jest stosowanie maszynki jednorazowej, golarki, wosku, plastrów lub depilatora. Wymienione metody mają jedną wspólną wadę – krótkotrwałe efekty. Jedynym sposobem na osiągniecie skóry pozbawionej owłosienia, jest trwała depilacja laserowa, m.in. Vectus Cynosure Palomar – najczęściej wybierany laser do depilacji, który stosujemy w Beauty Address.

Vectus to laser diodowy emitujący wiązkę światła o długości dostosowanej do potrzeb pacjenta. Wiązka lasera jest absorbowana przez barwnik włosów, kolejno przetwarzana jest w energię cieplną i uszkadza mieszki włosowe. Zaburzenia struktury mieszków włosowych są trwałe, co oznacza, że włosy nie odrastają.

Skuteczność depilacji laserowej u mężczyzn wynika przede wszystkim ze spersonalizowanego doboru parametrów urządzenia. Jest to możliwe dzięki precyzyjnym pomiarom za pomocą specjalistycznego urządzenia.

Czy laserowa depilacja u mężczyzn jest bolesna?

Choć to kobiety są uznawane za delikatne istoty, również Panowie zwracają uwagę na komfort w trakcie zabiegów. Skuteczna depilacja laserowa nie musi oznaczać wyrzeczeń. Stosowany w naszej Klinice laser do trwałej depilacji Vectus odznacza się wysoką skutecznością w połączeniu z brakiem bólu, dodatkowe schładzanie skóry lodem wpływa na zwiększenie komfortu pacjenta.

Laser ten posiada wbudowany system chłodzący, dzięki któremu nie dochodzi do poparzeń wierzchniej warstwy skóry. Energia cieplna wytwarzana jest precyzyjnie w mieszkach włosowych z pominięciem naskórka. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, a ewentualny dyskomfort ogranicza się do uczucia ciepła i delikatnego “kłucia” w zależności od partii ciała poddawanej epilacji, oraz wrażliwości na ból.

Jakie części ciała depilują Panowie?

Mężczyźni najczęściej decydują się na trwałe usuwanie owłosienia z pach. Jest to partia ciała, która po wydepilowaniu okazuje się znacznie łatwiejsza w zachowaniu higieny. Ponadto, niejednokrotnie Panowie chcą usunąć włosy z klatki piersiowej, brzucha oraz z pleców.

Owłosienie na plecach, brzuchu i klatce piersiowej często jest nierównomierne, włosy rosną w nieestetycznych skupiskach, dlatego ich trwałe usunięcie bywa bardzo pożądane. Poza wskazanymi miejscami mężczyźni bardzo często decydują się na depilację laserową miejsc intymnych. Jest to wskazane ze względów higienicznych, jak również z powodu estetyki.

Nie rzadziej depilacja laserowa u mężczyzn obejmuje nogi oraz ręce. W tym przypadku na trwałą depilację najczęściej decydują się sportowcy. Włosy na nogach często są przyczyną podrażnień u zawodowych pływaków lub biegaczy. Depilacja laserowa stanowi wówczas potrzebę nie tylko estetyczną, ale również praktyczną.

Chcesz trwale pozbyć się owłosienia? Skontaktuj się z naszą Kliniką i ustal serie depilacji laserowych, które usuną włosy z wybranej przez Ciebie partii ciała!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button