Klinika kosmetologii Warszawa » Laserowe usuwanie tatuażu
Wybierz kategorię zabiegu
 • Wszystkie ()
 • Dla kobiety w ciąży ()
 • Likwidacja blizn ()
 • Makijaż permanentny ()
 • Młodsza skóra ()
 • Nadmierne pocenie ()
 • Oczyszczanie cery ()
 • Pajączki naczyniowe ()
 • Pękające naczynka ()
 • Plamy na twarzy ()
 • Skórka pomarańczowa ()
 • Tatuaż ()
 • Ujędrnianie ()
 • Upiększanie ()
 • Usuwanie owłosienia ()
 • Wyszczuplanie ()
 • Wzmocnienie włosów ()
 • Zabiegi na rozstępy ()

Laserowe usuwanie tatuażu Warszawa

Tatuaż to znana forma zdobienia ciała, polegająca na wprowadzeniu barwnika do skóry właściwej. Bez wątpienia na przestrzeni lat tatuowanie stało się bardzo popularne. Wraz z tą modą głośniej zrobiło się również o  laserowym usuwaniu tatuażu w Warszawie. Powód jest bardzo prosty – często decyzja o wyborze wzoru podejmowana jest zbyt pochopnie i bez namysłu. Pamiętajmy również, że wygląd tatuażu po latach znacznie może się zmienić. Jest to związane z wchłanianiem barwnika, a także z procesem rozciągania i starzenia się skóry. Na zmianę kształtu tatuażu ma ponadto wpływ zmiana masy i obwodu ciała. Dlatego najlepiej na zdobienie wybrać miejsce, które jest najmniej podatne na tego typu zmiany.

Laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie to metoda, dzięki której w szybki sposób można pozbyć się niechcianego wzoru, który z czasem mógł się zdeformować lub też znudzić. Profesjonalna laseroterapia, zaraz koło szlifowania skóry i zabiegów chirurgicznych, uważana jest za najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego zdobienia.

Usuwanie tatuażu laserem jest bezpieczne oraz skuteczne, jeżeli w tym celu wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, które poradzi sobie zarówno z czarnym, jak i kolorowym tatuażem oraz makijażem permanentnym. W zależności od rodzaju, wielkości i sposobu wykonania wzoru ustala się indywidualnie ilość sesji potrzebnych do likwidacji tatuażu lub makijażu. Głębokość, na jakiej wykonany jest tatuaż oraz rodzaj barwników wykorzystanych do jego stworzenia, mają istotny wpływ na szybkość likwidacji. Podczas zabiegu laserowego usuwania tatuażu dochodzi do rozbicia pigmentu na drobne części, które są następnie wchłaniane i wydalane przez organizm.

Laserowe usuwanie tatuażu w Warszawie w naszej klinice jest skuteczne, a także bezpieczne. Wykorzystywana przez nas nowoczesna technologia pozwala na pozbycie się wzoru, nawet jeśli składa się on z zielonych i błękitnych pigmentów. Możliwe jest usunięcie tatuażu o różnej wielkości i barwie – a wszystko to w atrakcyjnej cenie! Dzięki laserowi można także cofnąć skutki niefachowo wykonanego makijażu permanentnego. Poza tym oferujemy również laserowe usuwanie zmarszczek oraz laserowe usuwanie blizn i rozstępów.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuaży to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Wyblaknięcie tuszu, rozlanie się konturu lub po prostu chęć pozbycia się ze swojego ciała pamiątki z przeszłości w Beauty Address w Warszawie nie stanowi żadnego problemu. Nasza klinika wykonuje zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych laserów wielozadaniowych, które pozwalają w możliwie jak najkrótszym czasie otrzymać optymalne efekty. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu jest bardzo ważne, dlatego zalecamy, aby na 4 tygodnie przed zabiegiem wstrzymać się z opalaniem oraz stosowaniem samoopalaczy. Dodatkowo na konsultacji z naszym specjalistą z zakresu laseroterapii należy przekazać informacje o wszystkich przyjmowanych lekach, a także aktualnej kondycji zdrowotnej. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, wolna od makijażu, kremów i balsamów, co umożliwia lepszą penetrację wiązki laserowej.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu?

Choć terapia laserem, która ma na celu usuwanie tatuażu, jest bezpieczna dla większości osób, istnieje kilka sytuacji, w których specjalista Beauty Address może odmówić wykonania zabiegu. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres laktacji, ze względu na brak wystarczającej ilości badań na temat wpływu działania lasera na dziecko. Dodatkowo przeszkodą mogą być choroby skóry, a także aktywne infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu. Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub przyjmujące leki antykoagulacyjne powinny niezwłocznie poinformować o tym przed poddaniem się laseroterapii, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień i siniaków po zabiegu.

Jaka przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

Usuwanie tatuażu laserem opiera się na użyciu skoncentrowanej wiązki światła, która selektywnie wnika w pigment tatuażu, bez uszkadzania tkanek znajdujących się naokoło. Energia lasera jest absorbowana przez barwnik tatuażu, powodując jego rozpad na mniejsze cząsteczki, a następnie jego całkowite wyeliminowanie z organizmu. Intensywność i długość fali lasera są precyzyjnie dostosowywane do rodzaju i koloru pigmentu, co zapewnia maksymalną efektywność przy minimalnym ryzyku skutków ubocznych. W naszej klinice wykorzystujemy certyfikowany sprzęt Alma Harmony XL Pro z końcówką Q-Switch oraz KTP, który radzi sobie z problemem niechcianego tatuażu. Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak rozbite cząstki tuszu usuwane są przez organizm nawet przez kilka kolejnych tygodni.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Odczucia bólowe podczas zabiegu są subiektywne, uzależnione od odporności pacjenta oraz indywidualnych cech jego organizmu. Pacjenci Beauty Address decydujący się na laserowe usuwanie tatuażu, doznania podczas terapii opisują najczęściej jako te porównywalne do uderzenia gumką lub lekkiego szczypania. W trosce o Państwa komfort stosujemy laser wielozadaniowy.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Każdemu pacjentowi zalecamy stosowanie opatrunku antybakteryjnego oraz regularną aplikację środków nawilżających w obszarze skóry poddanej zabiegowi, aby przyspieszyć regenerację skóry oraz zmniejszyć ryzyko powikłań. Przez kilka tygodni po laseroterapii należy wstrzymać się od opalania, aby zapobiec hiperpigmentacji i poparzeniu. Przez około 2 tygodnie nie są wskazane również sauny, baseny oraz wysiłkowe ćwiczenia fizyczne. Laserowe usuwanie tatuażu – efekty, jakie zobaczymy po terapii, w dużej mierze uzależnione są właśnie od przestrzegania powyższych wytycznych, dlatego nie należy ich bagatelizować. Jeśli po zabiegu wystąpią jakieś niepokojące Państwa objawy, najlepiej skonsultować się ze specjalistą odpowiedzialnym za laseroterapię w naszej klinice.

W przypadku zainteresowania naszymi zabiegami, informujemy, że jesteśmy dla Państwa dostępni pod telefonem, mailowo lub bezpośrednio w siedzibie naszej kliniki, pod adresem ul. Inflancka 4b, Warszawa. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania dotyczące laserowego usuwania tatuażu oraz innych zabiegów z naszej oferty.