Klinika kosmetologii Warszawa » Jakie zabiegi proponujemy dla osób palących?
lifting Alma Harmony Clearlift Beauty Address

Jakie zabiegi proponujemy dla osób palących?

21 proc. polskich kobiet pali, w tym 17 proc. – regularnie. Nie ma znaczenia, czy palisz okazjonalnie dla towarzystwa, czy na co dzień. Twoja cera na tym cierpi, a zabiegi takie, jak Alma Harmony XL PRO, mogą pomóc ją przywrócić do normy.

lifting Alma Harmony Clearlift Beauty AddressNie ma chyba sensu po raz kolejny przekonywać o szkodliwości palenia tytoniu. To szczególnie bolesny temat dla kobiet. W cenie jest raczej młody, świeży wygląd u płci pięknej. Tymczasem nawet od samego przebywania w towarzystwie palaczy cera może stać się nieświeża i matowa. Jakie zabiegi dla palaczy proponuje kosmetologia i medycyna estetyczna?

Potęga antyoksydantów

Kawosze wiedzą, że napój ten zubaża zasoby magnezu w ich organizmie. Podobnie jest z inną używką: zasoby witaminy C w organizmie palaczy kurczą się szybciej niż u reszty. Dotyczy to również skóry, a przecież witamina C jest antyoksydantem zabezpieczającym przed zniszczeniami spowodowanymi przez wolne rodniki – również te zawarte w dymie tytoniowym. Dlatego osoby palące powinny nie tylko sięgać po suplementy z witaminą C, ale też wybierać odpowiednie kremy i maski. Nie wystarczy zwykły krem z drogerii – szukaj serum z co najmniej kilkunastuprocentowym stężeniem tego składnika. W gabinecie szybką odnowę zapewni peeling chemiczny Retix. C z uderzeniową dawką witaminy C. Inne polecane w gabinecie Beauty Address zabiegi dla palaczy to m.in. resurfacing laserem Harmony XL i oxybrazja.

Tlen a cera palacza

Nie jest tajemnicą, że wdychanie dymu tytoniowego zamiast czystego powietrza nie zapewnia organizmowi dostatecznego dotlenienia. Również skóra spowita kłębami dymu nie może się na bieżąco regenerować. Dlatego palaczkom polecamy również zabiegi na bazie tlenu, takie jak oxybrazja. Infuzja tlenowa poprawi szary koloryt ich cer i pomoże nieco zniwelować szkodliwe działanie tytoniu na skórę.

Alma Harmony XL PRO czyli resurfacing

Część regularnych palaczek ma głębokie bruzdy i zmarszczki. Cera niektórych jednak nie jest wyraźnie pomarszczona. A mimo to nie wygląda, jak u niepalących koleżanek. Chodzi o nieuchwytną chropowatość i brak życia w skórze twarzy osób palących. W Beauty Address właśnie takie panie często decydują się na Alma Harmony XL PRO. Za pomocą tego lasera można wykonać resurfacing twarzy. Laser poprawia strukturę skóry:

  • spłyca zmarszczki,
  • niweluje zaczerwienienia,
  • dodaje blasku,
  • usuwa nierówności,
  • poprawia jędrność.

Właśnie dlatego osoby, które często sięgają po papierosy, powinny regularnie ponawiać zabiegi Alma Harmony XL PRO. W opinii palaczek właśnie tego potrzeba ich cerze. Jest jeszcze jedna ważna cecha takiego zabiegu – poddać się mu mogą właśnie osoby palące. To odróżnia go od bardziej inwazyjnych liposukcji czy liftingu, przy których przez co najmniej kilka dni przed i po zabiegu trzeba unikać tytoniu. Chodzi o gojenie się ran, które jest wolniejsze u palaczy. Nałóg sprzyja też pojawianiu się zakażeń. Więcej informacji o laserze Harmony XL i innych zabiegach polecanych dla osób palących, znajdziesz w naszym gabinecie.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button