Klinika kosmetologii Warszawa » Mezoterapia – co to jest? Jakie daje efekty?
mocne włosy zabiegi Beauty Address

Mezoterapia – co to jest? Jakie daje efekty?

Skóra wraz z upływem lat traci jędrność i sprężystość. Coraz bardziej widoczne są zmarszczki i cienie pod oczami. Mezoterapia to zabieg, który pomoże odzyskać skórze blask i młodzieńczy wygląd. Jest również pomocny w walce z rozstępami i wypadaniem włosów.

mocne włosy zabiegi Beauty AddressMezoterapia co to jest?

Mezoterapia jest najbardziej wszechstronnym, niechirurgicznym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Za pomocą mikronakłuć do skóry właściwej są dostarczane składniki odżywcze o aktywnym działaniu (preparaty z substancjami aktywnymi i kwasem hialuronowym), mające wpływ na jej regenerację, wzmocnienie i odmładzanie. Zabieg w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy, a jedynie poprawia kondycję skóry. Terapię można wykonywać na dłoniach, dekolcie, szyi, skórze głowy, okolicach oczu, brzuchu oraz udach.

Dla kogo jest to zabieg?

Zabiegowi mogą się poddać wszystkie pełnoletnie osoby. Jest on odpowiedni dla każdego rodzaju cery. W gabinetach najczęściej pojawiają się panie po ukończeniu 25. roku życia. Jednak efekty zabiegu widoczne będą u osób po 30., 50. a nawet 60. roku życia.

Mezoterapia igłowa jest szczególnie wskazana w przypadku pojawienia się:

 • zmarszczek i bruzd;
 • rozstępów i cellulitu;
 • problemów z wypadaniem włosów;
 • skóry z objawami zmęczenia i starzenia się;
 • skóry wiotkiej, pozbawionej napięcia i jędrności.

Mezoterapia igłowa to zabieg bezpieczny, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, są to:

 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • choroby immunologiczne,
 • stany zapalne skóry,
 • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników podawanych podczas zabiegu.

W Beauty Address w Warszawie dbamy o komfort i bezpieczeństwo, dlatego przed zabiegiem zawsze przeprowadza się dokładny wywiad i konsultację.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz wyznaczy miejsca zabiegowe. Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie i przygotowanie skóry do zabiegu. Następnie tak przygotowany obszar jest nakłuwany cienką igłą na głębokość ok. 2-3 mm, w odstępach ok. 5-10 mm. W głąb skóry wstrzykiwany jest koktajl zawierający cenne substancje, dobierane odpowiednio do skóry każdego pacjenta.

Zabieg mezoterapii jest praktycznie bezbolesny, aczkolwiek osoby bardzo wrażliwe mogą skorzystać ze środków znieczulających. Mezoterapia trwa około 30 – 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, na którym jest przeprowadzany zabieg.

Zanim pacjent opuści gabinet, specjalista ponownie dokonuje konsultacji i ustala termin kolejnego zabiegu. Ilość sesji zależy od oczekiwanego efektu i wieku pacjenta.

Po zabiegu mogą wystąpić drobne siniaki, zaczerwienienia, ślady po wkłuciach lub lekka opuchlizna. Owe zmiany przeważnie znikają w przeciągu następnego dnia.

Jeśli zabieg był wykonywany w obrębie twarzy, szyi, dekoltu czy rąk nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działania promieni słonecznych oraz niskiej temperatury. Powinno się również zrezygnować z siłowni, sauny, basenu oraz nie wykonywać peelingów. Na skórę można aplikować takie same kosmetyki jak przed zabiegiem.

W przeciągu doby od mezoterapii nie należy palić papierosów ani pić alkoholu, ponieważ zaburzają one proces krzepnięcia krwi i gojenia się ran.

Mezoterapia — jak szybko widać efekty

Substancje odżywcze wstrzyknięte podczas zabiegu potrzebują około 2 dni na całkowite wchłonięcie się. Niemniej jednak często pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Oczywiście wszystko zależy od kondycji skóry, wybranego preparatu oraz miejsca.

Pełne rezultaty przy wspomaganiu leczenia wypadania włosów czy likwidacji rozstępów są widoczne dopiero po kilku powtórzeniach.

Warto wiedzieć, że samo nakłuwanie skóry ma na nią korzystny wpływ. Powstające mikrouszkodzenia, dają impuls komórkom do odnowy i regeneracji. Tym samym skóra zyskuje zdrowy blask i sprężystość, a także wyrównuje się jej koloryt.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących zabiegu mezoterapii igłowej, odwiedź naszą stronę beautyaddress.pl, lub zadzwoń do nas i zapytaj!

.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button