Nowość: zabiegi kosmetyczne z użyciem tlenu

Przepracowana osoba o szarej skórze i przemęczonym spojrzeniu najpewniej usłyszy od rodziny czy znajomych, że musi się dotlenić. Słusznie! Czy wiesz, że za pomocą infuzji tlenowej szybko i w przyjemny sposób można dotlenić też samą skórę?

O zaletach wykorzystania tlenu w kosmetyce każdy z nas przekonuje się na co dzień na własnej skórze. Nie bez powodu osoby przepracowane, zmęczone, mówią, że muszą się „dotlenić” i w tym celu udają się na dłuższy spacer po lesie czy plaży. Czyste powietrze to najcenniejszy zasób, do którego dostęp ma człowiek. Dziś widać to szczególnie, gdy tak wiele mówi się o smogu czy spalinach. Udowodniono, że dobrze dotleniony mózg czy serce działają sprawniej. Dotyczy to też naszego największego organu, czyli skóry. Tlen pobudza w niej krążenie, a co za tym idzie, prowadzi do:

  • wygładzenia skóry
  • zmniejszenia zmarszczek
  • poprawy stanu cery
  • poprawy kolorytu

Obecnie w gabinetach takich jak Beauty Address w Warszawie można zdecydować się na zabieg infuzji tlenowej, czyli natychmiastowe dotlenienie w pakiecie z oczyszczaniem skóry.

Zabieg infuzji tlenowej na twarz

Aby tlen mógł wniknąć głęboko w skórę, stosuje się metodę infuzji tlenowej. Cena zabiegu połączona z wysoką skutecznością sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. W trakcie za pomocą specjalnej maszyny z końcówką tlen jest wtłaczany pod skórę za pomocą dużego ciśnienia. Ta metoda daje dużą skuteczność, a sam tlen jest podczas niej czysty i podawany bezpośrednio do skóry, bez możliwości zanieczyszczenia czy ulotnienia po drodze. Skuteczność infuzji tlenowej zależy też od zastosowanej technologii, np. DermaOxy.

Czy infuzja tlenowa na włosy rzeczywiście działa?

Ciekawostką jest możliwość zastosowania infuzji tlenowej na włosy. Wiadomo, że skóra lepiej dotleniona to lepsze ukrwienie, a tym samym porost włosów. W trakcie infuzji tlenowej, zależnie od opinii lekarza, można podawać też pod skórę serum o określonym działaniu. Infuzja tlenowa na skórę głowy to jeden z wielu zabiegów oferowanych w gabinecie Beauty Address. Na podobnej zasadzie działa karboksyloterapia, podczas której do głębszych warstw skóry głowy wtłacza się dwutlenek węgla.

To połączenie pobudzania ukrwienia głowy (jak podczas szczotkowania włosów czy masażu skóry głowy) z dostarczaniem do skóry substancji odżywczych. Zanim poddasz się bardziej inwazyjnym metodom zapobiegania łysieniu, warto wypróbować właśnie infuzję tlenową na włosy.

Podsumowanie: infuzja tlenowa – czy warto?

W Beauty Address na warszawskich Bielanach zabieg ten jest jednym z najczęściej wykonywanych. W opinii pacjentek za infuzją tlenową przemawia:

  • cena – infuzja tlenowa kosztuje ok. 200-300 zł
  • uniwersalność – można zastosować zabieg na dzień przed imprezą, by odświeżyć twarz,     lub zdecydować się na serię dla ogólnej poprawy wyglądu
  • na różne problemy z cerą –     pacjentki, które mają trądzik i pierwsze zmarszczki, zazwyczaj nie wiedzą, jaki zabieg dla siebie wybrać. Infuzja tlenowa sprawdza się dla mamy i córki; pomaga na problemy takie jak tłusta, trądzikowa czy przemęczona skóra.

Chcesz wiedzieć więcej? Nadal nie jesteś pewna, czy warto poddać się infuzji tlenowej? Zapraszamy do Beauty Address na pierwszy zabieg i konsultację, która rozwieje wszelkie wątpliwości. Możesz też przeczytać więcej o infuzji tlenowej na naszej stronie.

Call Now Button