Klinika kosmetologii Warszawa » Odmładzający zabieg Dermapen – profesjonalna redukcja zmarszczek
zabieg dermapen Beauty Address

Odmładzający zabieg Dermapen – profesjonalna redukcja zmarszczek

Utrata jędrności skóry to naturalny skutek procesów starzenia się skóry, które rozpoczynają się już po 25 roku życia. Widoczne na twarzy zmarszczki to efekt produkcji coraz mniejszej ilości kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność skóry. Dodatkowo wiele czynników zewnętrznych przyspiesza procesy starzenia się skóry. Silne promieniowanie UV, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja cery dodatkowo intensyfikują widoczność zmarszczek. Jak jednak uporać się ze zmarszczkami, które już powstały? Na pomoc przybywają profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na szybką i długotrwałą redukcję zmarszczek.

zabieg dermapen Beauty AddressJak powstają zmarszczki?

Zmarszczki to nieuchronny i najbardziej charakterystyczny efekt procesów starzenia się skóry, która wraz z wiekiem staje się coraz słabsza. Degradacja włókien kolagenowych i elastynowych w tkance łącznej powoduje wiotczenie i zmniejszenie naturalnego napięcia naskórka. Zazwyczaj jako pierwsze na twarzy pojawiają się tzw. zmarszczki mimiczne. Są one widoczne w okolicach czoła, oczu i ust. Jak sama nazwa wskazuje, ich pojawienie się jest spowodowane mimiką twarzy – ciągłymi ruchami mięśni, które powodują rozciąganie skóry. Narażają ją tym samym na stopniowe wiotczenie. Innym typem zmarszczek, które możemy zaobserwować na skórze, są zmarszczki grawitacyjne – powstające na skutek działania sił grawitacji. Takie zmarszczki zaobserwować możemy w okolicach oczu, a także w obrębie podbródka. W zależności od głębokości wyróżnić możemy także zmarszczki powierzchowne (do 0,05 mm) oraz głębokie.

Skuteczna redukcja zmarszczek zabiegami medycyny estetycznej

Najbardziej skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek są zabiegi medycyny estetycznej. Pozwalają one w widoczny sposób zredukować widoczność zmarszczek, a nawet zapobiec powstawaniu kolejnych. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym przez specjalistów pozwalają one uzyskać długotrwałe efekty. Metodami, które najczęściej wykorzystywane są do usuwania zmarszczek, są chociażby peelingi chemiczne, oxybrazja, a także zabiegi z wykorzystaniem lasera oraz osocza bogatopłytkowego.

Skuteczną metodą, wykorzystywaną do walki z wiotczejącą skórą twarzy jest mikronakłuwanie. Technikę mikronakłuwania wykorzystują nasi specjaliści do wykonania zabiegu urządzeniem Dermapen. Działanie Dermapenu oparte jest na zastosowaniu specjalnych pulsujących igieł, które tworzą na obszarze zabiegowym mikrouszkodzenia. Dzięki takim nakłuciom możliwe jest wprowadzenie do głębszych warstw skóry aktywnych substancji i stymulowanie skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu oraz elastyny. Efekty mikronakłuwania Dermapen zazwyczaj widoczne są po 2-3 zabiegach, jednak ilość zabiegów, która pozwala uzyskać zadowalający efekt, jest zależna od indywidualnych predyspozycji pacjenta i obszaru zabiegowego. Co ważne, zabieg taki ma kompleksowe działanie – nie tylko pozwala przywrócić elastyczność zwiotczałej skórze, ale także powoduje jej odżywienie i regenerację.

Bezpieczny zabieg przeciwzmarszczkowy

Zabieg Dermapen jest jednym z bezpieczniejszych sposobów redukcji zmarszczek. Sam proces regeneracji po zabiegu nie wymaga dłuższego czasu. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie może być wykonywany w każdym przypadku. Specjalista każdorazowo przeprowadza konsultację wstępną z pacjentem, która pozwala ocenić czy zabieg taki może być przeprowadzony. Przeciwwskazaniami do dopuszczenia do zabiegu są, chociażby infekcje skórne czy trądzik. Dermapen nie jest wykonywany także u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji, czy u pacjentów chorujących na nowotwór.

Dowiedz się więcej, sprawdź, jak wykonuje się usuwanie zmarszczek w naszej Klinice Beauty Address i ciesz się idealnie gładką skórą nawet w dojrzałym wieku!

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button