Klinika kosmetologii Warszawa » Optymalne zabiegi na cerę dostosowane do problemów i rodzaju cery
zabiegi na cerę Beauty Address

Optymalne zabiegi na cerę dostosowane do problemów i rodzaju cery

Optymalna pielęgnacja cery jest kluczem do tego, aby skóra była gładka, napięta i pełna zdrowego blasku. Nie można jednak poprzestać na uniwersalnych metodach jej pielęgnacji. Poza domowymi metodami warto również dodać specjalne zabiegi na cerę, wykonywane w profesjonalnych klinikach kosmetycznych, a i te również powinny być dostosowane do rodzaju cery. Jakie zabiegi są skuteczne oraz jak je dobrać w zależności od problemów i rodzaju skóry?

zabiegi na cerę Beauty AddressRodzaj cery, jak go rozpoznać

Nie każda skóra jest taka sama. W zależności od uwarunkowania genetycznego, gospodarki hormonalnej oraz kilku innych czynników, skóra może mieć zróżnicowany charakter oraz różne problemy. Wśród najczęściej występujących rodzajów cery znajdują się:

  • cera sucha;
  • cera tłusta;
  • cera mieszana;
  • cera wrażliwa;
  • cera trądzikowa;
  • cera naczynkowa;
  • cera dojrzała.

Niektóre z powyższych rodzajów cery mogą się łączyć, przykładowo cera naczynkowa bardzo często jest również cerą suchą i wrażliwą. Natomiast cera tłusta ze skłonnością do wytwarzania nadmiaru serum, bardzo często jest również cerą ze skłonnością do zmian trądzikowych. Każdy z tych rodzajów cery charakteryzuje się również innymi problemami. Brakiem optymalnego nawilżenia, utratą jędrności czy zapchanymi porami i nadmierną ilością sebum. Dlatego właśnie każdy z tych rodzajów skóry potrzebuje innej pielęgnacji, która pomoże usunąć towarzyszące problemy skórne.

Dogłębne oczyszczanie cery

Jednym z zabiegów na cerę, który z pewnością warto wykonywać regularnie bez względu na jej rodzaj, jest jej oczyszczanie. Zabieg ten powinien być jednak wykonywany znacznie częściej w przypadku cery trądzikowej i tłustej. W tym przypadku ryzyko zakażeń bakteryjnych oraz zapchania porów jest znacznie większe. Dogłębne oczyszczanie skóry jest podstawą optymalnej pielęgnacji skóry.

Dermapen, lifting i inne zabiegi na cerę dojrzałą

Cera dojrzała jest dość specyficznym rodzajem cery, ze względu na to, że dotyczy każdej skóry po osiągnięciu określonego wieku. Charakteryzuje się przesuszeniem, utratą blasku oraz jędrności. W cerę dojrzałą może zmienić się każdy rodzaj cery – tłusta, wrażliwa, mieszana itp. W przypadku dojrzałej skóry, bardzo dobrze sprawdzają się takie zabiegi jak lifting oraz Dermapen – zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry i wprowadzaniu w głąb składników aktywnych o intensywnym działaniu regenerującym i odżywiającym skórę.

Peeling, dermapen, kawitacja – zabieg na cerę tłustą

W przypadku skóry z wysoką skłonnością do wydzielania nadmiernej ilości sebum bardzo ważnym zabiegiem, który warto powtarzać regularnie, jest peeling chemiczny. Wzbogacony jest o substancje aktywne, które pomagają nie tylko złuszczyć martwy naskórek, ale także oczyścić skórę i stymulować poziom wydzielanego sebum. Dodatkowo pot, sebum oraz zanieczyszczenia skóry gromadzą się w jej kanalikach. Zapychają dopływ powietrza, co przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i ropnych zmian skórnych. Co więcej, oprócz złuszczania naskórka, skuteczne okazuje się również mikronakłuwanie Dermapenem, a także zabieg kawitacji.

Zabiegi laserowe, Alma Harmony – zabiegi na cerę naczynkową

Cera naczynkowa jest jedną z bardziej problematycznych. Skłonność do delikatnych i pękających tuż pod skórą naczynek jest przyczyną nieestetycznych czerwonych “pajączków” na twarzy oraz innych zaczerwienień. W przypadku zamykania naczynek najbardziej skuteczne są zabiegi laserowe, które precyzyjnie i bezinwazyjnie pozwalają na wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych oraz ich zwężenie w taki sposób, aby nie były już widoczne. Wśród zabiegów na cerę naczynkową eksperci z naszej kliniki polecają szczególnie zabieg Alma Harmony Dye-VL, który charakteryzuje się wysoką skutecznością, a także trwałością efektów.

Umów się po przez Booksy
Umów się przez Moment
Call Now Button