usuwanie owłosienia laserem

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej pozwala trwale usunąć niechciane owłosienie, nawet w najbardziej intymnych miejscach naszego ciała. Wykorzystywane są do tego różne lasery dostępne na rynku kosmetologicznym.

Przed przystąpieniem do takiego zabiegu należy już na początku wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, aby usuwanie owłosienia było bezpieczne.

W trakcie zabiegu wiązka światła pochłaniana jest przez chromofor skóry (melaninę) zawarty w mieszku włosowym. Dochodzi do termicznego uszkodzenia struktury włosa i jego całkowitego usunięcia. Usuwamy włosy tylko w aktywnej fazie wzrostu włosa, dlatego konieczna jest seria zabiegowa, aby je usunąć.

W czasie jednego zabiegu laserowego usuwamy około 15% włosów (wyjątek stanowi pierwszy zabieg i usuwamy tu 25% owłosienia). Zabiegi wykonywane są w odstępach 6-8 tygodniowych, seria zabiegowa jest bardzo indywidualna i wynosi około 5-10 zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem depilacji laserowej zalecane jest wykonanie próby laserowej, aby poznać reakcje skóry na światło lasera. W trakcie próby wybrane są bezpieczne parametry lasera, tak aby depilacja była bardzo skuteczna. Zabieg depilacji laserowej należy wykonywać na nieopalonej skórze (min. 3 tyg. po opalaniu), natomiast po zabiegu już po dwóch tygodniach można wystawiać skórę na słońce. Tuż przed planowanym zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką skórę na gładko, najlepiej dzień wcześniej lub rano w dniu zabiegu. Zabronione jest używanie depilatorów mechanicznych, wosku oraz pasty cukrowej, ponieważ depilacja wtedy byłaby nieskuteczna. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z peelingów, balsamów zawierających wit. A oraz drobinek złota. W dni zabiegu nie można korzystać z basenu i sauny. Zalecane jest picie duże ilości wody oraz nawilżanie skóry przed zabiegiem, wpływa to pozytywnie na odczucia towarzyszące zabiegowi.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • nowotwory
  • infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne
  • świeża opalenizna
  • łuszczyca, bielactwo
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • przyjmowanie leków i preparatów światłouczulających (antybiotyki, leki sterydowe, preparaty ziołowe, skrzyp, dziurawiec, nagietek, witamina A)
  • metalowe implanty

Jakie odczucia występują w trakcie zabiegu?

To najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które decydują się na zabieg depilacji laserowej. W zależności od wybranego lasera te odczucia są inne. Obecnie na rynku są urządzenia, które umożliwiają zniesienie zabiegu usuwania owłosienia bezboleśnie i komfortowo nawet w najbardziej wrażliwych partiach ciała takich jak bikini czy twarz. Całkowicie bezbolesnym urządzeniem jest laser Soprano Ice Platinum. Ten laser posiada w swojej głowicy system chłodzenia co dodatkowo pozytywnie wpływa na odczucia w trakcie zabiegu. Odczucia jakie mogą towarzyszyć osobie, która poddaje się depilacji laserowej to delikatnie mrowienie, ciepło i szczypanie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i podrażniona, zazwyczaj takie objawy ustępują w przeciągu 24h po zabiegu. Zalecane jest stosowanie preparatów łagodzących i nawilżających np. Alantan, D-Phantenol. Przez 2 tygodnie po zabiegu zabronione jest opalanie skóry poddawanej zabiegowi. Należy stosować kremy z filtrem SPF 50. Jeżeli ktoś wystawi skórę na słońce bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się przebarwienia, które później jest bardzo trudno usunąć.

Trwałość depilacji laserowej

Trwałość depilacji laserowej warunkowana jest wykonieniem serii zabiegowej. Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy również od lokalizacji włosków, konfiguracji hormonalnych, koloru skóry, grubości i koloru włosa.

Usuwanie owłosienia powinno być wykonywane w odstępach co 6-8 tygodni, tak by wszystkie nasze włosy miały możliwość przejścia przez fazę wzrostową.
Terapia laserowa prowadzi do wystąpienia całkowitego usunięcia włosa. Efekt utrzymuje się przejściowo po zabiegu ok. 1-3 miesięcy. Następnie prowadzi do częściowej, ale trwałej utraty owłosienia.

Call Now Button